Ar Atveseļošanas un noturības mehānisma naudu atjaunoti 75 kilometri reģionālo ceļu

Līdz šim 2022. gadā ar Atveseļošanas un noturības mehānisma (ANM) finansējumu Latvijā atjaunoti 75,44 kilometri (km) reģionālo ceļu, informēja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM).

Valdība 8. novembrī atbalstīja VARAM sagatavoto informatīvo ziņojumu par valsts reģionālo un vietējo autoceļu atjaunošanu un pārbūvi 210 km apjomā, kas tiks segta no ANM finansējuma 92 300 000 eiro apmērā. Tā ir daļa no kopējā investīciju apjoma 300 000 000 eiro apmērā, kas tiek ieguldīts valsts autoceļu sakārtošanā, lai nodrošinātu iedzīvotāju mobilitāti labākai pašvaldību administratīvo centru sasniedzamībai, uzlabojot piekļuvi darba vietām, valsts un pašvaldību sniegtajiem izglītības, veselības, kultūras, sociālajiem un citiem pakalpojumiem pēc administratīvi teritoriālās reformas.

Līdz šim jau veikti valsts budžeta ieguldījumi 91,9 miljonu eiro apmērā valsts reģionālo un vietējo autoceļu posmu atjaunošanā un pārbūvē, ar kopējo garumu 478 km, tai skaitā 75,44 km garumā attiecināmi uz ANM finansējumu 2022. gadā.

Ceļu atjaunošanu no ANM finansējuma plānots turpināt līdz 2024. gada beigām.

Ar indikatīvi ANM investīcijas ietvaros pārbūvējamo un atjaunojamo valsts reģionālo un vietējo autoceļu posmu pamatsarakstu ar ceļu posmiem 243,76 km apjomā, rezerves sarakstu ar ceļu posmiem 256,50 km apjomā un pabeigtiem ceļu posmiem 75,44 km apjomā var iepazīties šeit.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti