Sadaļas Sadaļas

Ar atkārtotu mēģinājumu Latvijas Studentu apvienībā ievēlē prezidentu

Par Latvijas Studentu apvienības (LSA) prezidentu organizācijas ārkārtas kongresā sestdien ievēlēja Rīgas Tehniskās universitātes studentu Dāvi Freidenfeldu (RTU), informēja LSA. Studentu organizācijas prezidentu pirmo reizi ievēlēja uz diviem gadiem.

RTU telpās aizvadītajā kongresā Freidenfelds balsojumā saņēma 54 balsis, bet 43 bija pret. Uz amatu kandidēja arī Anete Ašmane, kura pirms mēneša notikušajā LSA kongresā bija vienīgā kandidāte un neieguva balsu vairākumu.

Jaunais LSA prezidents uzskata, ka organizācijai būtu jāpievērš uzmanība kritiskajam finansējuma trūkumam augstākajā izglītībā. LSA jau gada sākumā izcēla šo problēmu, kopā ar citām nozares organizācijām parakstot Augstākās izglītības padomes aicinājumu 2019. gadu noteikt par Latvijas Nacionālās augstākās izglītības un zinātnes sistēmas simtgades gadu, nosakot šīs jomas par prioritātēm un piešķirot finansējumu.

Freidenfelds uzskata, ka, palielinot piešķirto līdzekļu apjomu un pievēršot uzmanību lietderīgākai to izmantošanai, iespējams sasniegt LSA vadlīnijās noteiktos mērķus izglītības kvalitātes nodrošināšanai, kā arī veicināt efektīvāku studentu pārstāvniecības darbību. Freidenfelds plāno pievērst lielāku uzmanību LSA biedru – augstskolu studējošo pašpārvalžu – kapacitātes un rīcībspējas stiprināšanai.

Līdzšinējā LSA prezidente Maira Belova amatā pavadīja divus gadus. Viņas vadībā LSA vairākas reizes nosargājusi valsts finansēto studiju vietu skaitu, panākusi studentu kredītu apmēra palielinājumu un risinājusi praksē balstītas mākslas doktorantūras ieviešanu un un juristu vienoto kvalifikācijas eksāmenu.

Studentu apvienības prezidenta galvenais pienākums ir pārstāvēt studentus Latvijas studējošos politikas veidošanas procesos. Kongress ir LSA augstākā lēmējinstitūcija, kas sastāv no organizācijas biedru pārstāvjiem. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt