Ar atgriešanos Garkalnes mēra krēslā Bauze-Krastiņš varētu bruģēt ceļu uz jaunā Ropažu novada vēlēšanām

Kad pērnā gada sākumā Mārtiņš Gunārs Bauze-Krastiņš (Latvijas Zemnieku savienība) atkāpās no Garkalnes novada mēra amata, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) neslēpa, ka tieši tajā dienā jau bija sagatavojusi dokumentu par viņa atbrīvošanu, jo novada domē konstatēti daudz un būtiski pārkāpumi. Tagad Garkalnes domē notiekošās politiskās pārbīdes ļauj secināt, ka Bauze-Krastiņš varētu atgriezties mēra krēslā, vadot vienu no bagātākajām Latvijas pašvaldībām un bruģējot ceļu uz gaidāmajām vēlēšanām.

Ilggadējais Garkalnes novada domes priekšsēdētājs “zaļzemnieks” Bauze-Krastiņš par atkāpšanos paziņoja pērn janvāra izskaņā. Toreiz viņš skaidroja, ka vēlas uzlabot veselības stāvokli – «paņemt nelielu pauzi un atgūt spēkus jaunam darba cēlienam». Tagad viņš atzīst, ka nestrādāšana iepatikusies.

Ar atgriešanos Garkalnes mēra krēslā Bauze-Krastiņš varētu bruģēt ceļu uz jaunā Ropažu novada vēlēšanām
00:00 / 03:50
Lejuplādēt

“Es esmu pieradis pie tādas brīvas dzīves, ka tagad, atklāti sakot, man nemaz negribas strādāt. Ziniet, kad gadu atpūšas, tad ļoti labi sāk iepatikties atpūsties,” norādīja bijušais domes priekšsēdētājs.

Došanās atpūtā sakrita ar dienu, kad Bauzi-Krastiņu no amata grasījās padzīt VARAM. Tāda ministrijas rīcība būtu sekojusi, ņemot vērā Valsts kontroles revīzijā atklātos būtiskos pārkāpumus. 

“Pārkāpumi, kurus mēs konstatējām un uz kuriem mēs reaģējām, bija saistībā ar ūdensapgādes tarifiem SIA “Garkalnes ūdens”. Par piemaksām, kas bija bez izvērtējuma par darbinieku veikto ieguldījumu izdarītas pašiem darbiniekiem. Par naudas balvu, kas bija piešķirta priekšsēdētājam bez domes lēmuma,” pārkāpumus uzskaitīja ministrijas valsts sekretāra vietniece Ilze Oša.

Tāpat konstatēts, ka Garkalnes novada dome nav sekojusi līdzi, vai un kā tiek īstenota pašas izstrādātā attīstības programma, savukārt nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumus uzņēmējiem dome dāļājusi bez pienācīgas kārtības. Valsts kontrole toreiz secināja, ka Garkalne ar naudu svaidījusies, nerēķinoties ar budžetu, ik gadu pārtērējot vairākus miljonus eiro. Dome simtiem tūkstošus eiro tērēja prēmijām un naudas balvām saviem darbiniekiem, dāsni tiem kompensēja degvielas izdevumus, neprasot atskaites, kā arī apmaksāja komandējumus, kas revīzijā no malas varētu izskatīties pēc domnieku ceļojumiem.

Pārkāpumus novērst apņēmās Garkalnes nākamais mērs Alvis Zīriņš (“Saskaņa”), bet pēkšņi sasauktā ārkārtas sēdē šonedēļ viņš paziņoja par atkāpšanos no amata.

Tajā pašā sēdē Zīriņu ievēlēja par otro vietnieku, bet dome patlaban palikusi bez mēra. Tādējādi Garkalnē arvien ir nostiprinājusies “zaļzemnieku”, “Jaunās Vienotības” un “Saskaņas” koalīcija, kas tuvākajā laikā varētu lemt par priekšsēdētāju. Bauze-Krastiņš negrib apstiprināt kuluāros dzirdamās runas, ka politiskā rokāde notikusi, lai mēra krēslā atgrieztos viņš.

“Kā tad es to varu zināt? 15 deputāti, viņi izvirza, viņi vēl, saprotiet, kā es to varu zināt,” par atgriešanos priekšsēdētāja amatā izteicās Bauze-Krastiņš.

VARAM norāda, ka Garkalne ir novērsusi vairumu no revidentu atklātajiem pārkāpumiem, tajā skaitā Bauze-Krastiņš pēc Augstākās tiesas sprieduma budžetā atmaksājis teju 13 000 eiro, ko iepriekš izmaksāja pats sev.

Bauze-Krastiņš tiek minēts arī kā “zaļzemnieku” saraksta līderis gaidāmajās pašvaldību vēlēšanās jaunajā Ropažu novadā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt