Ar Ata Kronvalda un «Lielās pūces» balvām pauž atzinību izcilākajiem skolotājiem un skolām

Ata Kronvalda balvu, kas tiek pasniegta kopš 1989.gada, līdz šim godalgas saņēmuši vairāk nekā 140 izcili izglītības darbinieki. Balvu piešķir zinātniekiem, pedagogiem un studentiem par ieguldījumu talantīgo skolēnu apzināšanā. Šogad Ata Kronvalda balvu saņēma divi pedagogi, bet “Lielās pūces” balvas piešķirtas skolām, kuras reitingos visaugstāk vērtētas par darbu ar talantīgiem skolēniem.

Par ilggadēju ieguldījumu talantīgo skolēnu apzināšanā un izglītošanā, kā arī skolēnu zinātniski pētniecisko darbu organizēšanā Ata Kronvalda balva šogad piešķirta diviem pedagogiem. Daugavpils Krievu vidusskolas vēstures skolotājas Larisas Želves vadītie zinātniski pētnieciskie darbi augsti novērtēti ne tikai Latgales reģionā, bet arī valsts līmenī.

Otrs Kronvalda balvas saņēmējs Rīgas Klasiskās ģimnāzijas informātikas, programmēšanas un fizikas skolotājs Sergejs Batarčuks vadījis zinātniski pētnieciskos darbus informātikā, fizikā un astronomijā, un skolēni saņēmuši astoņas godalgotas vietas valsts līmenī.

Skolas, kas ielikušas visvairāk darba jauno talantu atbalstīšanā, saņēma “Lielo pūci”. Šī balva veidota, lai popularizētu tās skolas, kuras spēj sagatavot starptautiskā līmenī konkurētspējīgus skolēnus un sabiedrībai parādīt Latvijas pārstāvju izcilību zinātnes jomā. Fonda žūrija lēma, ka “Lielā pūce” pienākas Daugavpils Krievu vidusskolai un Rīgas Valsts 1. ģimnāzijai.

Ata Kronvalda fonda prezidents Henriks Danusēvičs uzsvēra vēlmi palīdzēt tautai un valstij izaudzināt tos talantus, kuri varētu kļūt par intelektuāliem valsts balstiem. Par skolotāju sūtību audzināt nākotnes cilvēkus runāja arī Valsts prezidents Raimonds Vējonis: “Tie bērni, kas tagad mācās skolā, veidos Latviju nākamajā simtgadē, tad, kad mūsu vairs nebūs, bet tas, kā jūs būsiet iemācījuši, iedvesmojuši... varbūt Latvijā daudz kas būs savādāks nākamajā simtgadē.”

Ata Kronvalda fonds izveidojis arī Zvaigžņu reitingu, kurā tiek ņemti vērā skolēnu sasniegumi starptautiskajās olimpiādēs. Šogad Zvaigžņu reitinga balvas pelnījušas Madonas un Cēsu Valsts ģimnāzijas, Rīgas 89.vidusskola un Rīgas Valsts 1.ģimnāzija.

Fonda prezidents Henriks Danusevičs pasākumā informēja, ka šogad no 243 mazajām Latvijas skolām 175 bijušas ar izcilību, bet no lielajām augsti novērtētas 123.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt