Ar akcijā «Atceries savējos!» savāktajiem ziedojumiem atbalsta kritušo karavīru ģimenes

Bojāgājušo karavīru bērnu, ģimeņu, starptautisko operāciju un visu veterānu sociālajam atbalstam saziedoti gandrīz 20 000 eiro, no kuriem Patriotu nedēļā aizsāktās akcijas “Atceries savējos!” atklāšanas un Lāčplēša dienai veltītajos pasākumos - 1154,85 eiro, bet 18. novembra svētku pasākumos - 2929,82 eiro, lsm.lv informē Valsts aizsardzības un patriotisma fonda “Namejs” vadītājs Raimonds Graube.

Akcijā “Atceries savējos!” savāktos ziedojumus jau sākts izlietot, lai palīdzētu Nacionālo bruņoto spēku starptautiskajās operācijās kritušo karavīru ģimenēm – apmaksātu medicīniskās rehabilitācijas izdevumus Viestura ordeņa lielkrusta komandieru, kaprāļa Dāvja Baltābola tēvam un mātei un dižkareivja Ginta Bleijas mātei.

Kaprāļa Baltābola tēvs ir ļoti gandarīts par palīdzību, kas saņemta viņam ļoti nepieciešamā brīdī. “No visām zālēm vislabākās ir cilvēku sirsnība, kas man sarūpēja ne tikai labāku veselību, bet arī Ziemassvētku dāvanu. Sirsnīgi pateicos par to ikvienam ziedotājam!” visiem novēlot priecīgus svētkus, saka kritušā karavīra tēvs.

Fonds ir sarūpējis arī dāvanas viena no kritušo karavīru bērniem, kuri savas dzimšanas dienas svinēja Patriotu mēnesī. Fonds pateicas ikvienam ziedotājiem.

“Milzīgā cilvēku atsaucība un sirsnība, ar kādu viņi ziedoja naudu mūsu brīvprātīgajiem svētku pasākumos, iedrošina fondu vēl ar lielāku sparu turpināt aizsākto. Īpašs gandarījums ir par to, ka ziedojumu vākšanā iesaistījās arī karavīri no Ādažu bāzes, jo lielākā daļa mūsdienās kritušo karavīru dienēja tur izvietotajās apakšvienībās,” saka fonda priekšsēdētājs Raimonds Graube.

Ieskicējot turpmākos darbības plānus, Graube norāda, ka Patriotu mēnesī fonds vairāk pievērsās kritušo karavīru ģimeņu atbalstam, bet turpmāk tiek plānots atbalstīt arī veterānus, kas piedalījušies starptautiskajās operācijās un bijuši klāt pie mūsu valsts bruņoto spēku izveides.

Atsaucoties bijušā aizsardzības ministra, Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa aicinājumam, biedrība „Latvijas ģenerāļu klubs” 2015. gada 21. jūlijā izveidoja nodibinājumu “Valsts aizsardzības un patriotisma fonds „Namejs””. Tā mērķis ir veicināt patriotismu Latvijas sabiedrībā, uzturēt starptautiskajās operācijās cietušo karavīru piemiņu un atbalstīt Nacionālo bruņoto spēku attīstību un to uzdevumu izpildi valsts aizsardzībā. Nodibinājuma darbība ir vērsta iniciatīvas rosināšanai un sabiedrības iesaistīšanai pilsoniskās un militāri patriotiskās audzināšanas pasākumos. Savukārt tā uzmanības lokā būs jauniešu militāri patriotiskās un ētiskās audzināšanas uzdevumi, kā arī karavīru piemiņas saglabāšanai veltītu projektu īstenošana.

Fondā darbojas bijušie Nacionālo bruņoto spēku komandieri – valdes priekšsēdētājs Raimonds Graube, valdes locekļi Juris Dalbiņš un Dainis Turlais, kā arī sabiedrībā zināmas personas – Jānis Kažociņš, uzņēmējs Juris Binde un akadēmiskās zinātnes pārstāvis Ojārs Spārītis. Goda padomes priekšsēdētāja ir bijusī Valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti