Ar 360 grādu kameru astoņos mēnešos policija uz ceļiem fiksē 7000 pārkāpumus

Astoņos mēnešos Valsts policija ar automašīnu, kura aprīkota ar 360 grādu kameru sistēmu, fiksējusi aptuveni 7000 autovadītājus, kuri pārkāpuši dažādus ceļu satiksmes noteikumus. Policija novērojusi, ka pārkāpēju skaits palielinās.

Pagājušajā gada 21. oktobrī darbu uzsāka Valsts policija automašīna ar 360 grādu kameru sistēmu. Līdz šī gada 30. jūnijam ar šo sistēmu ir pieķerti 4600 autovadītāji, kuri braukuši ar spēkratu, kuram nav iegādāta Obligātā civiltiesiskā transportlīdzekļu apdrošināšana (OCTA) vai spēkratam nav bijusi derīga tehniskā apskate. Jaunā kameru sistēma automātiski nolasa valsts reģistrācijas numura zīmes un konstatē, vai spēkratam ir iegādāta OCTA un vai tas pārvietojas satiksmē ar derīgu tehnisko apskati.

Tāpat šajā periodā par dažādu citu ceļu satiksmes noteikumu neievērošanu ir fiksēti 2400 autovadītāji, kuri, piemēram, braukšanas laikā ir izmantojuši telefonu, nav ievērojuši luksofora aizliedzošo signālu vai papildsekcijas signālu, kuri braukuši pa sabiedriskā transporta joslu, nogriezušies pretējā braukšanas virzienā tam neparedzētā vietā, nav rādījuši pagriezienus vai arī nav pārreģistrējuši transportlīdzekli noteiktajā kārtībā.

Policija norāda, ka no šī gada 1. jūlija ir izmaiņas soda apmērā par braukšanu bez OCTA, ja pārkāpumu fiksē ar tehnisko līdzekli, piemēram, stacionāro vai pārvietojamo radaru, vai 360 grādu kameru sistēmu. Par braukšanu ar vieglo automašīnu, kurai nav iegādāta OCTA un ja to fiksē tehniskais līdzeklis, ir paredzēts 350 eiro liels naudas sods. Savukārt, ja satiksmē bez iegādātas OCTA piedalās kravas automobilis vai autobuss, kura pilna masa pārsniedz 12 tonnas, tad tiek piemērots 400 eiro liels naudas sods.

Pārējie soda mēri, ko piemēro par pārkāpumiem, kurus fiksē ar tehniskajiem līdzekļiem, paliek nemainīgi.

Lai uzlabotu autovadītāju braukšanas kultūru, kā arī ceļu satiksmes drošību, policija sola arī turpmāk regulāri visā Latvijas teritorijā veikt ceļu satiksmes dalībnieku kontroli ar automašīnu, kura aprīkota ar 360 grādu kameru sistēmu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti