Sadaļas Sadaļas

Ar 3. maiju jebkurš uzņēmums varēs pieteikt darbiniekus kopīgai vakcinācijai pret Covid-19

Uzņēmumi, kas vēlēsies organizēti vakcinēt savus darbiniekus, to varēs pakāpeniski izdarīt. Paralēli uzņēmuma darbinieku individuālai vakcinācijai caur vietni manavakcina.lv uzņēmums vai iestāde varēs sagatavot informāciju par vakcinējamo darbinieku skaitu, izvēlēties vakcinācijas veicēju, vakcinācijas veidu – vai nu doties uz vakcinācijas iestādi, vai aicināt vakcinācijas veicēju uz uzņēmuma telpām, vienojoties par laiku, liecina Veselības ministrijas informācija.

Jau šobrīd norit kritiski svarīgo energoapgādes un informācijas un komunikācijas tehnoloģiju uzņēmumu darbinieku kolektīva vakcinācija, arī vairākām citām nozarēm kritisku uzņēmumu darbinieku kolektīva vakcinācija, ņemot vērā to atbilstību piektajai prioritārajai grupai vakcinācijas plānā, norāda ministrija.

No 3. maija vakcīnu pret Covid-19 var saņemt ikviens Latvijas iedzīvotājs, attiecīgi visu pārējo nozaru uzņēmumi, tai skaitā nozares, kas ikdienā saskaras ar lielu iedzīvotāju skaitu, tautsaimniecībai nozīmīgo eksportējošo uzņēmumu darbinieki un citu uzņēmumu darbinieki, būs vakcinējami pēc darba devēju iesniegtās informācijas izvēlētajam vakcinācijas veicējam.

Uzņēmumi un iestādes var izvēlēties vienu no savu darba kolektīvu vakcinācijas veidiem:

  • vakcinēt darba kolektīvu kādā no tuvākajiem vakcinācijas iestādes kabinetiem, rezervējot dienu vai vairākas un laiku kolektīva vakcinācijai (saraksts pieejams šeit);
  • izvēlētā uzņēmuma adresē, ja darbinieku skaits ir lielāks par 25, izvēloties kādu no izbraukuma pakalpojumu sniedzējiem konkrētā administratīvā teritorijā (saraksts pieejams šeit).

Uzņēmumi un iestādes savus darbiniekus, kuri ir izteikuši vēlmi vakcinēties, vakcinācijai piesaka, aizpildot veidlapu, kas publicēta Nacionālā veselības dienesta mājaslapā. Pēc tam šī informācija jānodod izvēlētajam vakcinācijas veicējam.

Veidojot vakcinējamo personu sarakstu, tajā iekļaujamas tikai tās personas, kuras:

  • pieteikušās vakcinācijai pret Covid-19 brīvprātīgi;
  • devušas piekrišanu savu personas datu apstrādei šīs vakcinācijas, kā arī vakcinācijas procesa uzraudzības nodrošināšanai (šo piekrišanu vēlams noformēt rakstveidā un saglabāt).

Uzņēmumiem un iestādēm svarīgi ņemt vērā to, ka visus darbiniekus vienlaicīgi nav ieteicams vakcinēt, ņemot vērā pēc vakcinācijas sagaidām paredzamās reakcijas – sāpīgums, apsārtums un pietūkums injekcijas vietā, kā arī akūtas muskuļu sāpes, galvassāpes, sagurums vai drudzis.

Lielākiem uzņēmumiem, kas strādā maiņās vai nepārtrauktā ražošanā, darbiniekus noteikti jāsadala grupās, kurus vēlams vakcinēt ar nedēļas starpību. Visu darbinieku vienlaicīga vakcinēšana var radīt uzņēmuma darba pārrāvumus uz vienu līdz divām dienām. Lai no tā izvairītos, vakcinācijai jāplāno vairākas dienas.

KONTEKSTS:

Aprīļa beigās plānots atvērt pēdējās no noteiktajām prioritārajām grupām vakcinēšanai pret Covid-19. Līdz ar to plānots, ka visi interesenti pieteikties vakcīnai pret Covid-19 bez ierobežojumiem varēs krietni ātrāk –  3. maijā.  

No 1. līdz 4. maijam paredzēta vakcinācija 16 liela mēroga vakcinācijas centros, un vakcīnai varēs pieteikties vietnē manavakcina.lv. Kopā vietnē iekļauti vairāk nekā 10 000 vakcinācijas laiku no 1. līdz 4. maijam.  No 3. maija uz vakcīnas saņemšanu šajos centros varēs pieteikties jebkurš.

Organizējot vakcināciju pret Covid-19, Latvijā bija plānots vispirms potēt astoņas prioritārās grupas.  Līdz šim bija pieņemti lēmumi atvērt 6 no 8 prioritārajām grupām.

Kopumā līdz vasaras beigām plānots vakcinēt ap 70% iedzīvotāju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt