Ar 2. janvāri atsāks aviosatiksmi ar Lielbritāniju; ieceļotājiem būs jāveic Covid-19 tests

No 2. janvāra Latvija atsāks starptautisko pasažieru pārvadājumus ar Lielbritāniju, informēja Civilās aviācijas aģentūra (CAA).

Naktī no 31. decembra uz 1. janvāri Apvienotā Karaliste (AK) pabeidz izstāšanās procesu no Eiropas Savienības (ES). Aviācijas pasažieri nesaskarsies ar būtiskām izmaiņām, ceļojot no Lielbitānijas un uz Lielbritāniju.

Lidostā “Rīga” pasažieriem no lidostas procedūru viedokļa izmaiņu pēc Lielbritānijas izstāšanās no ES nebūs. Lielbritānija jau šobrīd ir ārpus Šengenas valstu saraksta, līdz ar to pasažieri iziet robežkontroli, savukārt drošības prasības nosaka starptautiskie normatīvie akti, kas ir vienādi gan Latvijai, gan Lielbritānijai.

Lidsabiedrības “airBaltic” lidojumi uz Lielbritāniju un no tās arī turpmāk notiks Rīgā, Tallinā un Viļņā.  

Vienlaikus ir jāņem vērā šobrīd esošie ierobežojumi lidojumiem no/uz Lielbritāniju saistībā ar Covid-19 vīrusa izplatības ierobežošanu. Šobrīd lidojumi ir aizliegti līdz 2021. gada 1. janvāra plkst. 23.59, bet tie tiks atsākti ar 2. janvāri.

Pasažieriem jāvēršas pie aviokompānijām, lai noskaidrotu, vai tās atsāks izpildīt lidojumus ar 2. janvāri.

CAA vērš uzmanību uz to, ka turpmāk lidojumos uz Lielbritāniju varēs izmantot tikai pasi, kā arī būtiskas izmaiņas skars preču pārvietošanu. Vairāk informācijas par preču pārvietošanās noteikumiem var iegūt Valsts ieņēmumu dienesta mājaslapā.

Personām, kas ierodas Latvijā no Lielbritānijas, lidostā būs jāveic Covid-19 testi.

Šo personu laboratoriskā izmeklēšana uz Covid-19 tiks veikta par valsts budžeta līdzekļiem. Gadījumā, ja persona varēs dokumentēti apliecināt, ka ir izslimojusi Covid-19 vai tuvāko 72 stundu laikā jau veikusi testēšanu – persona varēs neveikt testu lidostā.

Arī  Eiropas Slimību profilakses un kontroles centrs rekomendē nodrošināt pēc iespējas plašāku personu, kas ieradušās no šī jaunā koronavīrusa paveida plaši skartajām teritorijām, testēšanu un viņu veselības stāvokļa novērošanu, lai nodrošinātu operatīvu saslimšanas gadījumu noteikšanu un inficēto personu kontaktpersonu apzināšanu, norādīts anotācijā valdības lēmumam par jauniem ierobežojumiem.

Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs sacīja, ka testēšanu ieceļotājiem plānots organizēt aptuveni nedēļu, un tad lemt par tālāko rīcību. Viņš arī norādīja, ka Lielbritānijā vīruss izplatās ļoti strauji.

Perevoščikovs arī aicināja cilvēkus, kuri ierodas no Lielbritānijas ne ar lidmašīnām, pašiem pieteikties valsts apmaksātajam Covid-19  testam, un to var izdarīt bez ārsta nosūtījuma.   

SPKC aicina visus, kas atgriežas no Apvienotās Karalistes un Dienvidāfrikas Republikas, stingri ievērot 10 dienu pašizolācijas prasības un veikt Covid-19 testu, ierodoties Latvijā un pašizolācijas periodā beigās (9. dienā)

Veicot Covid-19 testu pašizolācijas 9. dienā un saņemot testa negatīvo rezultātu, pašizolāciju var droši pārtraukt 10. dienā

SPKC atgādina, ka iedzīvotājiem ir paplašinātas iespējas veikt valsts apmaksātu testu uz Covid-19, ja cilvēkam ir saslimšanas pazīmes – akūtas elpceļu infekcijas pazīmes, paaugstināta temperatūra, ožas traucējumi, garšas izjūtas zudums u.c. Šajā laikā iedzīvotājiem Covid-19 analīzes būs iespējams nodot arī bez ārsta nosūtījuma, t. sk. personām, kuras atbrauca no Apvienotās Karalistes un Dienvidāfrikas Republikas.

Covid-19 analīžu nodošanas punktu darba laiks Ziemassvētku un Jaunā gada brīvdienās atrodams šeit.

Veselības ministrijā skaidro, ka pilnīgi visu lidostā ielidojušo pasažieru testēšana neesot mērķtiecīgā, tādēļ to neesot plānots ieviest, tā vietā mudinot pasažierus pašiem doties nodot analīzes.

KONTEKSTS:

Izvērtējot informāciju par jauna Covid-19 paveida izplatīšanos Lielbritānijā, valdība pēc Satiksmes ministrijas ierosinājuma nolēma no 21. decembra līdz 1. janvārim pārtraukt starptautiskos pasažieru pārvadājumus ar Lielbritāniju.  Lielbritānijā esošos tautiešus lūdza necensties pamest pašreizējo atrašanās valsti, bet dažiem desmitiem cilvēku, kuri atbilda stingriem kritērijiem, 28. decembrī organizēja repatriācijas reisu. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt