Dienas ziņas

Tomātu audzētāja izpelnās “Youtube” atzinību

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Gāzes sprādzienā Saldus novadā cietusi daudzdzīvokļu ēka

Apzina postījumus sprādzienā cietušajā daudzdzīvokļu ēkā Saldus novadā

Aizvien tiek apzināti postījumi pēc postošā gāzes sprādziena Saldus novada Novadnieku pagasta daudzdzīvokļu mājā "Mežcieceres". Valsts policijā ir sākts kriminālprocess par noziedzīgiem nodarījumiem pret īpašumu. Cietušās ēkas iedzīvotāji ir atraduši pagaidu dzīves vietas, bet kaimiņi no blakus mājas joprojām ar satraukumu atceras nesenos notikumus.

Ir ceturtā diena, kopš gāzes sprādziena "Mežciecerēs", kad daļa ēkas ir burtiski sagruvusi. Par notikušo nelaimi joprojām vēstī dūmu detektors, bet pati ēka ir norobežota un teritoriju naktīs apsargā.

Pavisam ēkā bija 10 dzīvokļi, bet pastāvīgi apdzīvoti – pieci.

Fiziski cietušie ir tā dzīvokļa saimnieki, kurā notika sprādziens. Viens no viņiem ir vidēji smagā, otrs smagā stāvoklī.

Ēkas iemītnieki par notikušo runāt nevēlējās, bet Novadnieku pagasta pārvaldē stāstīja, ka visi ir atraduši, kur uzturēties – vai pie radiniekiem, vai izmantojot Saldus novada pašvaldības piedāvātās iespējas.

Vai un kad tie iedzīvotāji, kuru dzīvokļi sprādzienā cietuši mazāk, varēs atgriezties, vēl nav zināms, jo vēl nav sertificēta būvspeciālista slēdziena, bet Saldus novada būvvaldē atzina, ka daļā dzīvokļu varēs atgriezties vien pēc pārseguma nostiprināšanas. Grūtības var sagādāt arī komunikāciju atjaunošana.

"Kā jau tādās situācijās notiek, automātiski tiek atslēgtas visas komunikācijas. Šobrīd laikam sliktākā situācija ir tieši ar elektrību. Tā tika pievadīta pa gaisvada līniju no ēkas stūra, kurš ir cietis visvairāk. Iekšējās komunikācijas, visticamāk, ir stipri jāpārbūvē, tas pats attiecas arī uz ūdeni," stāstīja Novadnieku pagasta pārvaldes vadītājs Gatis Krastiņš.

"Mežcieceres" atrodas līdzās pagasta pārvaldes ēkai, arī kaimiņu māja ir pavisam tuvu. Viņi joprojām satraukti par piedzīvoto, bet suņuks Rūdiņš no visur pagalmā esošajiem stikliem sagriezis kāju.

"Es skatījos televizoru, uzreiz tāds sprādziens, ka briesmas. Visi logi nodrebēja, suns izkrita no gultas, viņš man blakus gulēja. Domāju, ka skurstenis nokrita, bet tik šausmīgs nevarēja būt, tāds sprādziens," stāstīja kaimiņos esošās mājas iedzīvotāja Zigrīda Bieriņa.

Arī cita kaimiņos esošās mājas iedzīvotāja Svetlana Uldriķe atzina: "Šausmīgs sprādziens bija. Es tagad zinu, ko nozīmē Ukraina. Es biju taisni istabā iznākusi no dušas un taisīju vaļā skapi, meklēju kurpes sev, ko ņemt. Istaba nošūpojās, atsprāga vaļā vienas durvis, otras durvis un ventilācijas šahta no vannas istabas izlidoja ārā, un kaimiņienei, redziet, šajā mājā abi logi ārā. Bet mēs jau sen to gaidījām, dzīvojām kā uz pulvera mucas."

To, ka "Mežciecerēs" tā dzīvokļa, kurā notika sprādziens, saimnieki ir nonākuši dienestu redzeslokā, atzina arī Saldus novada pašvaldības policijā.

"Arī mums Saldū, kā daudzās pilsētās, ir vietas, kur cilvēki varbūt vairāk mīl iedzert, skaļāk mūziku klausīties. Mēs regulāri esam apsekojuši šo dzīvokli, dzīvesvietu, bet diemžēl, kā ir noticis, tā ir noticis, pilnībā to izskaust ir ļoti grūti," norādīja Saldus novada pašvaldības policijas priekšnieks Ivars Naumanis.

Šobrīd Valsts policijā ir uzsākts kriminālprocess, lai noskaidrotu patiesos lietas apstākļus, kāpēc notika sprādziens. 

"Viena no versijām ir, ka notikusi neuzmanīga rīcība ar gāzi, kā rezultātā notikusi gāzes noplūde, iespējams, kas veicināja šo sprādzienu," teica Valsts policijas Kurzemes reģionālās pārvaldes Saldus iecirkņa priekšnieks, pulkvežleitnants Eduards Boļšakovs.

Krimināllikumā par šādu neuzmanīgu rīcību, kad ir bojāta vai iznīcināta sveša manta un radīts apdraudējums cilvēku dzīvībai vai iestājusies cilvēka nāve, bargākais sods ir brīvības atņemšana uz laiku līdz trim gadiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti