«Apvienotais saraksts» iebilst pret Daugavpils Universitātes pievienošanu LU «bez atbilstoša izvērtējuma»

Viena no valdību veidojošajām partiju apvienībām "Apvienotais saraksts" iebilst pret Daugavpils Universitātes (DU) pievienošanu Latvijas Universitātei (LU) bez atbilstoša izvērtējuma un objektīva pamatojuma, paziņojumā medijiem informēja politiskais spēks.

Partiju apvienība norādījusi uz DU pārstāvju pausto Saeimas Latgales apakškomisijas un Augstākās izglītības, zinātnes un cilvēkkapitāla apakškomisijas kopsēdē, sakot, ka Izglītības un zinātnes ministrija ir vienpusēji nākusi klajā ar šādu paziņojumu, jo, lai gan ir notikušas sarunas un konsultācijas, galīgais lēmums nav pieņemts nevienā no DU lēmējinstitūcijām.

Tāpat "Apvienotais saraksts" kritizē to, ka DU pievienošanu LU saista ar izmeklēšanu par iespējamo krāpšanu saistībā ar Eiropas Savienības fondiem. Šis arguments neesot izprotams, jo arī LU ir bijuši kriminālprocesi saistībā ar kukuļdošanu un identificētas pārvaldības problēmas.

"Tādēļ nav skaidrs, kā šis varētu uzlabot kopējo augstākās izglītības kvalitāti Latvijā kopumā. Mums ir arī pamatotas bažas, ka DU loma tiks nonivelēta līdz LU nelielas fakultātes statusam," norādīja "Apvienotā saraksta" Saeimas frakcijas vadītājs Edgars Tavars.

KONTEKSTS

Piedāvājums par Daugavpils Universitātes pievienošanu Latvijas Universitātei 6. februārī pārspriests valdības sadarbības sanāksmē. Lai gan "Apvienotā saraksta" un Nacionālās apvienības pārstāvji pauda pārliecību, ka reorganizāciju nevajadzētu sasteigt, Latvijas Televīzijai zināms, ka Izglītības un zinātnes ministrijā izstrādāts piedāvājums to paveikt trīs četru mēnešu laikā.

Gan Daugavpils Universitātes, gan Latvijas Universitātes vadība pauda satraukumu par ministrijas iniciatīvu tās steidzami apvienot, saucot to par politisku un sasteigtu lēmumu. Ministrijā neslēpj, ka viens no apvienošanas iemesliem ir skandāls DU saistībā ar Eiropas Savienības fondu izkrāpšanu.

Tomēr februāra vidū IZM paziņoja, ka ar pusēm ir panākta vienošanās Daugavpils Universitātes iekļaušanu LU. Tiesa, DU rektore Irēna Kokina atzina, ka ir izsīkuši spēki pārliecināt IZM par nepieciešamību saglabāt DU autonomiju.

Paredzēts, ka DU Latvijas Universitātes sastāvā iekļaus līdz 2026. gadam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti