Labrīt

Ukrainas karavīrs Oleksandrs Pogrebijskis. Jeb "Patriots" atgriežas frontē

Labrīt

Par dzīvi visā tās skaudrumā un skaistumā - jauniestudējums "Dzimšanas dienas kūka" JRT

Edgars Tavars: Jauno valdību varētu apstiprināt jau decembra pirmajā pusē

«Apvienotā saraksta» prioritāte valdības deklarācijā – ekonomikas attīstība

Turpinot darbu pie valdības deklarācijas, "Apvienotā saraksta" (AS) prioritāte valdības deklarācijā ir ekonomikas attīstība, intervijā Latvijas Radio sacīja AS frakcijas priekšsēdētājs Edgars Tavars.

Politiķis stāstīja, ka pie deklarācijas strādāts sestdien, tāpat darbs turpinās arī pirmdien. "Bagātākie jautājumi vēl ir priekšā," sacīja Tavars. Viņš sacīja, ka nesauktu tās par nesaskaņām vai "sprunguļu mešanu riteņos", bet katram politiskajam spēkam esot savas prioritātes. AS viena no prioritātēm esot ekonomiskā attīstība.

Nozīmīga esot gan darbaspēka nodokļu konkurētspēja starp Baltijas valstīm, kā arī pievienotās vērtības nodokļa samazināšana līdz 5% primārajiem pārtikas produktiem, ņemot  vērā energocenu krīzi.

"Vajag stiprināt tautsaimniecību, bet nepadarīt mājsaimniecības maksātnespējīgas," sacīja Tavars.

Tam piekrītot Nacionālā apvienība. Savukārt kolēģi no "Jaunās Vienotības" to skatot fiskālā rāmja ietvarā, sakot, ka to nevar atļauties. Deklarācijas laikā partneri meklējot, kas jādara, "lai – kā minimums – nepasliktinātu situāciju iedzīvotājiem".

Tavars sacīja, ka jauno valdību varētu izveidot līdz Ziemassvētkiem.

 Jau ziņots, ka valdības deklarācijas melnrakstā iezīmēts plāns ekonomikas transformācijai.

KONTEKSTS:

Aptuveni mēnesi pēc 14. Saeimas vēlēšanām iespējamās nākamās koalīcijas partneri "Jaunā Vienotība" (JV), "Apvienotais saraksts" (AS) un Nacionālā apvienība (NA) parakstīja sadarbības memorandu. Panākta arī vienošanās, ka valdībā būs Klimata un enerģētikas ministrija, atsakoties no sākotnējā nodoma tai pievienot arī ar vidi saistītus jautājumus.

Tāpat JV piedāvāja atbildības jomu sadalījumu jaunajā valdībā, kur tai pienāktos sešas ministrijas un premjera postenis, bet AS un NA – katrai pa četrām ministrijām. JV un NA paudušas gatavību turpināt darbu, bet vēl tika gaidīta atbilde no AS par tam piedāvāto atbildības jomu sadalījumu. Vēlāk panākta konceptuāla vienošanās par atbildības jomu sadali, un politiskie spēki ķērās klāt valdības deklarācijai, kurai iesniegts simtiem priekšlikumu.

22. novembrī Valsts prezidents Egils Levits parakstīja rīkojumu par valdības veidošanas uzticēšanu 14. Saeimā visvairāk balsu ieguvušās JV līderim Krišjānim Kariņam. Viņš ir pārliecināts, ka jau dažu nedēļu laikā spēs piedāvāt pilnu valdības sastāvu apstiprināšanai Saeimā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti