Dienas ziņas

Sākas barikāžu atceres pasākumi

Dienas ziņas

Reforma varētu ietekmēt mazos uzņēmumus

Apvienos psihoneiroloģiskās slimnīcas

Apvienos Aknīstes un Daugavpils psihoneiroloģiskās slimnīcas

Valdība sēdē otrdien, 7. janvārī, atbalstīja Veselības ministrijas (VM) plānu reorganizēt un apvienot Aknīstes un Daugavpils psihoneiroloģiskās slimnīcas, lai nodrošinātu kvalitatīvu valsts apmaksāto veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību psihiatrijas jomā, informēja VM.

Ministrijā skaidroja, ka šobrīd Aknīstes psihoneiroloģiskā slimnīca nodrošina ilgstošu psihiatrisko palīdzību, taču cilvēkresursu trūkuma dēļ ārstniecības iestādē ir apgrūtināta pakalpojumu nodrošināšana nepieciešamajā apjomā un kvalitātē.

Šobrīd valsts SIA "Aknīstes psihoneiroloģiskā slimnīca" ir 355 pacienti. Daudziem nepieciešama ilgstoša psihiatriskā palīdzība. Ārstniecības iestādē ir tikai divi ārsti psihiatri, lai gan Latvijā pieaugušo psihiatrijā tiek paredzēti 15 pacienti uz vienu psihiatru. Aknīstes psihoneiroloģiskajā slimnīcā psihiatriem ir daudz lielāka slodze, un tas apgrūtina iestādes darbu. Vadība ir mēģinājusi piesaistīt jaunus ārstus, bet līdz šim tas nav izdevies.

Aknīstes psihoneiroloģiskajā slimnīcā stacionārā ārstēšanas procesā nav iesaistīta multidisciplinārā komanda. Vienlaikus šāda komanda ir attīstīta Daugavpils psihoneiroloģiskajā slimnīcā, kas sniedz plaša profila veselības aprūpes pakalpojumus pacientiem ar psihiskās veselības un uzvedības traucējumiem, nodrošinot gan  ambulatoro, gan stacionāro ārstēšanu.

Daugavpilī ir pieejama ārstēšana specializētās programmās ar plašākām diagnostikas iespējām, norādīja VM.

Līdz ar to, lai Aknīstes psihoneiroloģiskajā slimnīcā uzlabotu pacientu pieejamību speciālistiem un nodrošinātu kvalitatīvu ārstēšanu, VM ieskatā nepieciešams apvienot abas slimnīcas. Plānots, ka pacienti, kuriem nepieciešama ārstu, psihiatru diennakts uzraudzība, būs koncentrēti Daugavpils psihoneiroloģiskajā slimnīcā, savukārt Aknīstes slimnīca nodrošinātu ārstniecību pacientiem, kuriem nav nepieciešama diennakts psihiatra uzraudzība.

Šobrīd sniegtais pakalpojumu klāsts netiks samazināts, atzīmēja ministrijā.

Aknīstes un Daugavpils psihoneiroloģisko slimnīcu apvienošana Veselības ministrijai ir jāpabeidz līdz šī gada 31. decembrim.

Šobrīd stacionāro psihisko veselības aprūpi nodrošina deviņas ārstniecības iestādes, no kurām septiņās slimnīcās sniedz psihiatrijas pakalpojumus pieaugušajiem pacientiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt