Dienas ziņas

Vāc datus Rīgas centra pārplānošanai

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Mudina sievietes iesaistīties tehnoloģiju jomā

Apvienība «Vidzeme TechGirls» mudina sievietes iesaistīties tehnoloģiju biznesā

Lai veicinātu dzimumu līdzsvaru tehnoloģiju biznesā, Vidzemē darbību sākusi apvienība “Vidzeme TechGirls”. Apvienības mērķis ir izglītot un iedvesmot sievietes darboties ar dažādām tehnoloģijām.

Situācija dažādos tehnoloģiju uzņēmumos un studiju vietās rāda, ka šajā jomā vīriešu ir vairāk nekā sieviešu. To apstiprina arī statistika – vidēji Eiropā no visiem tehnoloģiju jomā strādājošajiem sievietes ir vien 17%.

Lai šo proporciju līdzsvarotu, Vidzemes reģionā IT jomā strādājošās sievietes ar apvienības “Vidzeme TechGirls” starpniecību izglītos un iedvesmos sievietes iesaistīties šajā jomā.

“Vidzemē ir gana daudz IT nozares uzņēmumu, kuri visi kā viens saka, ka viņiem trūkst darbaspēka, un visi kā viens ir ieinteresēti, lai aizvien vairāk cilvēku izglītotos un meklētu, un apgūtu profesiju šajās nozarēs. Un man ir skaidrs, ka sievietes ir tas potenciāls, kas arī varētu tikt izmantots,” spriež “Vidzeme TechGirls” pārstāve Sanda Serafinoviča.

Ideja šādas apvienības veidošanai Vidzemē radusies no līdzīgas apvienības Rīgā, kas trīs gadu garumā tiekas ar ieinteresētām sievietēm, viņas mudinot un apmācot darboties tehnoloģiju jomā.

“Kas mums liekas galvenais ienaidnieks, ir tas, ka šī interese nerodas. Un, mūsuprāt, tas ir tāpēc, ka sabiedrībā ir stereotipi, ka tas varbūt vairāk ir puišiem vai vienkārši nav šo piemēru, kas parāda, ka arī sieviete to var vai jau veiksmīgi to dara. Un tas ir tieši tas, ko mēs ar šāda veida pasākumiem mēģinām darīt,” stāsta organizācijas “Riga TechGirls” valdes locekle Alise Dīrika.

Tikšanās laikā savā pieredzē dalījās arī tās sievietes, kas jau darbojas tehnoloģiju jomā. Viena no viņām ir programmētāja Agnese Štelce. Viņas pārstāvētajā uzņēmumā tehnoloģiju jomā “Wunder Latvia” strādā 45 cilvēki, no kuriem tikai piecas ir sievietes.

Tāpēc viņa atzinīgi vērtē šādas apvienības izveidošanu: “Es domāju, ka tas ir tikai apsveicami, un, kā jau meitenes, organizācijas dibinātājas, teica, tieši uzsverot uz profesijas izvēli. Es domāju, ka ne vienai vien meitenei tas palīdzētu nosliekties par labu šai profesijai. Tiks sajusts iedrošinājums no pieredzējušām kolēģēm.”

Apvienības iecere ir arī turpmāk veidot dažādas tikšanās, lekcijas un apmācības, lai bagātinātu sieviešu zināšanas par tehnoloģijām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti