Panorāma

Pateicas Ulubeles ziedotājiem

Panorāma

ES paplašināšanās nākotne

Torņkalna draudze bēgļus aicina uz svētku mielastu

Aptuveni 70 bēgļu pulcējas Torņakalna draudzes sarūpētā mielastā un koncertā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Dariet, kā Bībelē sacīts – aiciniet šos svētkus svinēt cilvēkus no malu malām. Šim vadmotīvam vārda vistiešākajā nozīmē Ziemassvētkos sekojusi Rīgas Lutera draudze Torņakalnā, pie sevis aicinot bēgļus no izmitināšanas centra “Mucenieki”.

Rosība draudzes namā notika jau kopš agra rīta - klāti galdi un ieskaņoti mūzikas instrumenti pirms gaidāmā svētku pasākuma. Šoreiz draudzes locekļi satrauktāki nekā parasti, jo viesos jāuzņem Latvijā ieceļojušie bēgļi.

"Galvenā ideja – mēs vēlamies ar viņiem satikties, iepazīt. Ņemot vērā šo visu kontekstu, kāds valda Eiropā, mēs ar viņiem gribam satikties, mēs gribam kopīgi svinēt svētkus un dāvāt svētkus tiem cilvēkiem, kuriem ir ierobežotas iespējas šos svētkus piedzīvot," atzina Torņakalna Lutera draudzes virsmācītājs Linards Rozentāls. 

Ap pusdienlaiku pieripoja piecdesmitvietīgs autobuss, kurā sarūmējušies 70 cilvēki. Pēc īsas uzrunas sākās koncerts ar tradicionālajām kristiešu dziesmām. Tālāk perkusionista Nila Īles priekšnesumā jau skan pašiem bēgļiem ierastāki ritmi un publika burtiski atmostas.

Šis jau ir ceturtais gads, kad Torņakalna Lutera draudze Otrajos Ziemasvētkos rīko svētku mielastu cilvēkiem, kuru ikdiena nav viegla. Ik gadu draudzes uzmanības centrā bijušas ģimenes ar bērniem. Bēgļu ģimenes Torņakalna Lutera draudzē ir pirmo gadu. Kā uzsver paši draudzes pārstāvji, palīdzībai bēgļiem nevajadzētu aprobežoties tikai ar vienu pasākumu gadā. 

"Es domāju, ka tas ir pirmais solis – paskatīties un būt blakus. Mēs nezinām, vai tas turpināsies, vai kā. Loģiski būtu, ja mēs draudzējamies, tad vēl kādu pasākumu kopā rīkot, ne Ziemassvētku, bet citu, kur tās kultūras mijas," stāsta Torņakalna Lutera draudzes diakonijas darba vadītāja Ieva Ansone.

Lai gan lielākā daļa no sabraukušajiem bēgļiem nav kristieši, tam nav izšķirošas nozīmes. "Ir patīkami, ka mēs, musulmaņi, un kristieši varam svinēt svētkus kopā. Šeit ticībai nav nozīmes," uzskata patvēruma meklētājs Džasims no Irākas.

Patvēruma meklētājs Neheru atzīst: "Pirms dažām dienām mēs svinējām pravieša Muhameda dzimšanu. Līdzīgi kā kristieši, arī mēs šajos svētkos sanākam kopā, svinam tos kopā ar ģimeni un cenšamies palīdzēt tiem cilvēkiem, kuriem ikdienā neiet viegli."

Rotaļas bērniem un viņu vecākiem turpinājās arī pēc svētku mielasta. Par ziedojumiem draudze sagādāja arī dāvaniņas bērniem. Lai pie tām tiktu, mazais Ahmeds ar māsu uz šiem svētkiem jau iemācījušies pirmo dziesmiņu latviešu valodā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti