Aptuveni 5-10% no «Rīgas namu pārvaldnieka» klientiem par pakalpojumiem nenorēķinās regulāri

Aptuveni 5-10 % no "Rīgas namu pārvaldnieka" klientiem par pakalpojumiem nenorēķinās regulāri. Šo klientu vidū visretāk ir pensionāri, kuri ir disciplinēti un norēķinās par saņemtajiem pakalpojumiem savlaicīgi.

"Rīgas namu pārvaldnieka" pārstāvis Krists Leiškalns teic, ka maksāšanas kultūra gadu no gadu neuzlabojas un arī šajā gadā, sākoties apkures sezonai, ir samērā daudz to cilvēku, kuri vēl nav norēķinājušies par pagājušā apkures sezonā saņemto siltumu.

Tomēr par spīti tam aizķeršanās ar apkures sezonas pieslēgšanu Rīgā nebūs. Tā, kā ierasts, sāksies oktobra pirmajā vai otrajā nedēļā. Šī pieredze pēdējos desmit gados ir nemainīga. To ietekmē āra gaisa temperatūra un tas, cik laikapstākļi ir vējaini vai lietaini. Tie ir faktori, kas ietekmē arī klimatu telpās. "Rīgas namu pārvaldnieks" vērtē situāciju un lemj par brīdi, kad sāksies apkures sezona visām mājām kopumā.

Krists Leiškalns par apkures parādiem
00:00 / 01:03
Lejuplādēt

“Ja skatāmies gada griezumā kopš aizvadītās apkures sezonas, dzīvokļu īpašnieki nebija norēķinājušies par siltumapgādes pakalpojumiem par kopējo summu 2,6 miljoni eiro,” Latvijas Radio pastāstīja Krists Leiškalns. “Tā bija situācija, kurai bija jāatrod risinājums, jo tad pakalpojumu sniedzējs, šajā gadījumā “Rīgas siltums”, nepieslēdz apkuri, ja mājas līdz apkures sezonas sākumam nav pilnībā norēķinājušās par to siltuma daudzumu, kas ir mājai piegādāts. Šogad "Rīgas namu pārvaldnieks" izsūtīja klientiem – paplašinātu anketēšanu veica ar aicinājumiem dzīvokļu īpašniekus iesaistīties lēmumu pieņemšanā par to, kādā veidā nodrošināt iepriekšējā perioda parādu segšanu.”

Leiškans norādīja, ka šobrīd anketēšana ir beigusies un aktivitāte bijusi zema. “Ņemot vērā, ka apkures sezona tuvojas, "Rīgas namu pārvaldnieks" šajā gadījumā ir lēmis par, ka šobrīd šis parāds tiek nosegts no uzņēmuma ieņēmumiem un peļņas, un turpinām darbu ar parādniekiem, lai šos līdzekļus atgūtu,” skaidroja Leiškalns.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti