Labrīt

Režisore Inga Tropa Jaunajā Rīgas teātrī iestudē Aspazijas lugu "Zalkša līgava"

Labrīt

Barikāžu laiks. Atminas Valdis Skujiņš no Liepājas

Aptuveni 1600 iedzīvotāji lūguši liegt sev piekļuvi azartspēlēm

Aptuveni 1600 iedzīvotāji lūguši liegt viņiem piekļuvi azartspēlēm

Kopš gada sākuma aptuveni 1100 iedzīvotāji ir lūguši iekļaut sevi īpašā reģistrā, kas liedz piekļuvi azartspēlēm un interaktīvajām izlozēm. Vēl aptuveni pustūkstotis cilvēku izteikuši šādu lūgumu pērn. To intervijā Latvijas Radio pastāstīja Izložu un azartspēļu uzraudzības inspekcijas vadītāja Signe Birne.

“Saliekot visu kopā, mums reģistrā pašlaik ir aptuveni 1600 iesniegumu, kas ir pietiekami daudz. Līdzīgi kā Lietuvā un Igaunijā reģistrā iekļauto personu skaits [varētu būt] pieci, septiņi tūkstoši,” sacīja Birne.

Inspekcijas vadītāja uzsvēra, ka kopš 1. janvāra visiem azartspēļu organizatoriem ir pienākums pārbaudīt, vai apmeklētājs ir iekļāvis sevi minētajā reģistrā.

“Šis ir reģistrs ir cilvēkiem, kuri paši jūt, – nav obligāti teikts, ka viņiem medicīniski noteikta diagnoze atkarība, cilvēks var vienkārši just, kas viņam azartspēles rada vai, iespējams, radīs kādas problēmas un nespēs pats sevi kontrolēt. Un valsts tādējādi palīdz cilvēkam neapmeklēt azartspēļu vietas. Šis reģistrs attiecas uz absolūti visām azartspēlēm,” piebilda Birne.

KONTEKSTS:

No šī gada 1. janvāra azartspēļu atkarīgajiem ir iespēja pievienoties pašatteikšanās reģistram. Tas attiecas ne tikai uz spēļu zālēm, bet arī pašlaik tik populārajām interneta kazino vietnēm.

Latvijā no azartspēļu atkarības ārstējas pavisam neliela daļa no kopējā atkarīgo skaita. Iespējas ir dažādas – apmeklēt psihologu, grupas terapijas, kā arī rakstīt pašatteikšanās iesniegumu spēļu zāles operatoriem. Visbiežāk tās izmanto tad, kad situācija jau ir kritiska – kad atkarīgais ar visu ģimeni nonācis lielos parādos. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti