Aptuveni 100 farmaceiti gatavi pret Covid-19 vakcinēt aptiekā

Aptuveni 100 farmaceitu gatavi vakcinēt pret Covid-19 aptiekā, liecina Veselības ministrijas (VM) sniegtā informācija. Jau iepriekš atbalstīts, ka vakcinēt varēs arī farmaceiti. Otrdien valdība apstiprināja prasības, lai vakcinācija varētu sākties.

Plānots, ka vakcinācijā pret Covid-19 aptiekas iesaistīsies brīvprātīgi, ņemot vērā to iespējas nodrošināt pakalpojuma sniegšanai atbilstošas nodalītas telpas un nosacījumus. Farmaceitiem, kuri iesaistīsies vakcinācijas pret Covid-19 procesā, tiks nodrošināta papildu apmācība, līdzīgi, kā tas notika citiem vakcinācijas veicējiem. 

Noteikts, ka aptiekā farmaceits ir tiesīgs veikt vakcināciju, ja viņa profesionālo kompetenci vakcinācijas veikšanā apliecina augstskolā apgūts studiju modulis vai studiju kurss par vakcinācijas veikšanu (vakcinācijas organizēšanas kārtību, vakcīnas injicēšanas tehniku, vakcīnu darbības principiem, kontrindikācijām, rīcību blakusparādību gadījumā). Farmaceits vakcinē personas no 18 gadu vecuma, paredz noteikumi.

Pašlaik gatavību vakcinēt pret Covid-19 izteikuši ap 100 farmaceitu. Farmaceitus plānots apmācīt no jau iepriekš VM piešķirtiem līdzekļiem šādām apmācībām.

Veselības ministrs Daniels Pavļuts ("Attīstībai/Par") norādīja, ka vakcinācija aptiekās varētu sākties jau no nākamā gada sākuma, pēc apmācībām. Aptiekas vakcinācijai būs atrodamas arī "manavakcina.lv", kā arī, zvanot uz vienoto numuru 8989.

VM norādīja, ka vakcinācija aptiekās ievērojami uzlabotu pakalpojuma pieejamību, it īpaši strauja pieprasījuma gadījumā, kas varētu rasties, ņemot vērā prasību pēc vakcinācijas sertifikāta, sākot ar 15. decembri, ikvienam, kurš darba pienākumus pilda klātienē.

Vakcinācijas pakalpojuma pieejamība aptiekās plaši tiek izmantota arī citviet Eiropā – Īrijā, Norvēģijā, Portugālē, Francijā, kur šī metode pierādījusi savu efektivitāti, nodrošinot iespēju iedzīvotājiem vakcinēties pret gripu. Piemēram, Portugālē, kur vakcinācijas pret gripu pakalpojums ieviests 2008. gadā, šobrīd tas pieejams jau 78% aptieku.

Pirms Covid-19 infekcijas izplatības sezonālā gripa bija galvenais iemesls palielinātam nāves gadījumu skaitam ziemas sezonā un pieaugošai hospitalizācijai. Eiropas pieredze parādījusi, ka, atļaujot farmaceitiem veikt iedzīvotāju vakcināciju pret gripu, tiek palielināta vakcinācijas aptvere un iedzīvotāji tiek pasargāti no smagas slimības gaitas un nonākšanas slimnīcā.

Pieteikties vakcinācijai pret Covid-19 joprojām var tīmekļvietnē "manavakcina.lv", pa tālruni 8989 (tostarp gadījumos, ja nepieciešama vakcinācija mājās cilvēkam, kurš nevar pats saviem spēkiem ierasties vakcinācijas vietā), sazinoties ar ārstniecības iestādēm un ģimenes ārstu, kas nodrošina vakcināciju pret Covid-19.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt