Apturētajam Siguldas trošu vagoniņam veiks ārpuskārtas pārbaudi

Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) izmeklē Siguldas trošu vagoniņa avārijas lietu, un līdz ārpuskārtas pārbaudes veikšanai vagoniņa darbība ir apturēta, informē PTAC.

6.septembrī notika negadījums - būtiski sasvērās Siguldas gaisa trošu vagoniņš. Pēc tam PTAC apturējis vagoniņa darbību, pieprasot ārpuskārtas tehnisko pārbaudi. 

Par vagoniņa darbības atjaunošanu PTAC lems, izvērtējot ārpuskārtas pārbaudes rezultātus, kā arī lietas materiālus. PTAC šo gadījumu klasificē kā bīstamās iekārtas avāriju, pēc kuras iekārtu nedrīkstēja darbināt, nepaziņojot PTAC un nesagaidot izmeklēšanas rezultātus.

Pirmdien PTAC veiktajā pārbaudē konstatēts, ka negadījums ar gaisa trošu ceļa vagoniņu notika, nefunkcionējot iekārtas drošības ierīcei, kura nepieļauj vagoniņa kustību, ieejot piestātnē tālāk par paredzēto drošības atzīmi. Iepriekšminētajā situācijā drošības ierīces atteice uzskatāma par daļēju bīstamās iekārtas bojājumu un līdz ar to notikušais gadījums, kura rezultātā bīstami sasvērās vagoniņš, kurā atradās 12 pasažieri, kvalificējams kā bīstamās iekārtas avārija, kā to nosaka Ministru kabineta noteikumi.

PTAC vērš uzmanību, ka šādos un līdzīgos gadījumos, kad notikusi  bīstamās iekārtas avārija, tās valdītāja pienākums ir par avāriju nekavējoties ziņot  PTAC, kā arī vienas darbdienas laikā izdarīt to rakstiski.  

PTAC rīcībā esošie fakti liecina, ka šī prasība bieži netiek ievērota, informācija atsevišķos gadījumos tiek sniegta novēloti vai arī PTAC to saņem no citām uzraugošajām institūcijām vai arī no plašsaziņas līdzekļiem. Novēlotas informācijas gadījumos parasti valdītājs jau novērsis notikušā sekas, kā rezultātā tiek būtiski traucētas PTAC iespējas noskaidrot avārijas iemeslus un pieņemt attiecīgus lēmumus, lai nepieļautu bīstamo iekārtu tehnisko uzraudzību regulējošo normatīvo aktu pārkāpumus.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti