Dienas ziņas

Atjaunos satiksmi uz autoceļa Koknese–Ērgļi

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Apturēta Kalvenes pagasta senlietu krātuves izveide

Apturēta Kalvenes pagasta senlietu krātuves izveide

Apzināt savas dzīvesvietas vēsturi, saglabājot un popularizējot to nākamajām paaudzēm - ar šādu mērķi pērnā gada pavasarī Aizputes novada Kalvenes pagasta iedzīvotāju grupa ķērās klāt pie senlietu krātuves izveides. Ne privātas, bet visam pagastam piederīgas. Taču  nesaņemot iecerēto pašvaldības finansiālo atbalstu, šobrīd iesāktais darbs nonācis strupceļā.

Kalvenes pagasta senlietu krātuves izveidei pašvaldība atvēlējusi bijušā pasta telpas. Te arī no pagājušā gada aprīļa novietoti savāktie priekšmeti un vēsturiskās liecības, ko devuši pagasta iedzīvotāji. Tās ir vairākas pūralādes, stelles, mēbeles, aptuveni pusotra simta dažādu priekšmetu, atzīst krātuves izveides iniciatore Alduta Selderiņa.

“Ir cilvēki, kas paši piezvanījuši, jo avīzē izlasījuši informāciju. Viņi vēlas mums kaut ko dot,” saka Selderiņa.

Iedzīvotāju brīvprātīgi aizsāktais darbs pie sava pagasta senlietu krātuves izveides šobrīd ir pārtraukts. Tam par iemeslu tiek minēta pagasta pārvaldes vadītāja noraidošā attieksme par nepieciešamo finansiālo atbalstu. Gada nogalē tapusi 60 Kalvenes pagasta iedzīvotāju sašutuma pilna vēstule novada domes deputātiem, aicinot viņus iepazīties ar situāciju.

“Problēmu nav. Telpa iedota, un cilvēki var darboties,” saka Kalvenes pagasta pārvaldes vadītājs Henrijs Junkarēns.

Komunikācijas un sadarbības trūkums starp iedzīvotāju grupu un pagasta pārvaldes vadītāju radījuši šķēršļus aizsāktajam darbam. Tikšanās laikā ar Aizputes novada Kultūras, arī Attīstības komitejas deputātiem krātuves veidotājiem skaidro pamatnostādnes gan par biedrības veidošanu, gan finansēm un nākotnes vīzijām. “Tai vīzijai ir jānāk no apakšas, no iniciatīvas, ko mēs gribam parādīt savā novadā. Tikai tad, kad tas ir skaidrs, tad saprast, kas būs tie cilvēki, tie entuziasti, kas to darīs,” saka Aizputes novada domes Attīstības komitejas vadītājs Gundars Sisenis (Zaļo un Zemnieku savienība).

Lai turpinātos darbs pie iedzīvotāju uzsāktās pagasta vēstures un senlietu krātuves izveides, viņu uzdevums tuvākajās nedēļās būs nodibināt savu biedrību, lai pēc tam būtu iespēja startēt dažādos projektu konkursos par finanšu piesaisti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti