Aptur uzdzīvotāju dēļ uzsākto soliņu izvešanu no Vērmanes dārza estrādes

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Iecere Vērmanes dārzā Rīgā no parka estrādes aizvākt visus soliņus uzdzīvotāju dēļ apturēta, bet līdz šim aizvestie aptuveni 25% soliņu tiks sakopti, savesti kārtībā un nogādāti atpakaļ, apstiprināja SIA "Rīgas meži".

Rīgas domes Mājokļu un vides komitejas vadītājs Edmunds Cepurītis (PP) sociālajā tīklā "Twitter" pavēstīja, ka soliņu noņemšana apturēta. Viņš pauda, ka parku bez soliem atstāt nevar un norādīja, ka grasās sasaukt ārkārtas komitejas sēdi, lai atrastu drošības risinājumu, kas pasargā parka vērtības tā, lai neciestu pārējie parka apmeklētāji.

"Posta aina Vērmanes dārza estrādē paveras teju katru rītu. Nogarlaikojušies dīkdieņi pa nakti ir izmētājuši solus, atkritumus, izraustījuši stādījumus, kā arī aprakstījuši nesen nokrāsotās estrādes sienas," iepriekš klāstīja "Rīgas meži", pamatojot soliņu novākšanas ieceres nepieciešamību.

Tāpat naktī slēgto tualešu dēļ uzdzīvotāji mēdz nokārtoties estrādes kaktos un apstādījumos, tāpēc parka darbiniekiem ik rītu nākas veltīt daudz laika, lai sakoptu teritoriju.

Atkritumi Vērmanes dārzā.
Atkritumi Vērmanes dārzā.

Rīgas pašvaldības policija Vērmanes dārzu iekļāvusi ikdienas patrulēšanas maršrutā. Policija parkā arī regulāri pieķer pārkāpējus. Lai gan policijas klātbūtne parkā ir bieža, nereti vandaļiem pārkāpuma izdarīšanai nepieciešams salīdzinoši īss laiks un daļai, piemēram, estrādes sienu apķēpātājiem bieži izdodas izsprukt nesodītiem, skaidroja "Rīgas mežos".

Uzņēmumā portālam LSM.lv apstiprināja, ka soliņu izvešana ir pārtraukta, bet tie, kas ir aizvesti prom, vajadzības gadījumā tiks salaboti un nogādāti atpakaļ.

Beidzot jātiek skaidrībā

"Dārzu un parku" vadītājs Jānis Lediņš
00:00 / 00:46
Lejuplādēt

"Rīgas mežu" struktūrvienības "Dārzi un parki" vadītājs Jānis Lediņš vēl pirms soliņu izvešanas apturēšanas Latvijas Radio skaidroja, ka parkā nav videonovērošanas sistēmu, bet policijas patruļas nav pietiekamas, tāpēc bezpajumtniekiem nu pievienojušies dīkdieņi, kas estrādi posta, apzīmē un izmanto kā labierīcības.

Viņš stāstīja, ka no rītiem pie estrādes paveras bēdīgs skats, – soli samesti kaudzē, pat uzcelti uz estrādes, estrāde ir apķēpāta.

"Hortenzijas vienkārši izrautas ārā, nomestas, darbinieki šajā karstumā un svelmē mēģina tās atdzīvināt, bet nu daļa ir aizgājusi," viņš sacīja.

Tāpat turpat pie estrādes stūriem tiek kārtotas dabiskās vajadzības, un darbinieki pat izbēruši  tur smiltis, lai būtu vieglāk savākt.

"Šis ir mirklis, kad jātiek skaidrībā, vai aprīkojam estrādi ar videonovērošanas kamerām vai kā savādāk kontrolējam, lai nekas tāds neatkārtotos," sacīja Lediņš.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti