Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

Barikāžu laika atmiņas

Dienas ziņas

Ziņu speciālizlaidums barikāžu 25. gadadienas atcerei no Saeimas

Atkārtoti sāk izskatīt Liepājas pedofilijas lietu

Aptur tiesvedību Liepājas pedofilu lietā; vienam apsūdzētajam nozīmē psihiatrisko ekspertīzi

Liepājas tiesa otrdien, 19.janvārī, no jauna sāka skatīt tā saukto Liepājas pedofilu lietu, kurā par mazgadīgas meitenītes ilgstošu seksuālu izmantošanu apsūdzēti divi vīrieši - viņas radinieki. Vienam no viņiem otrdien nozīmēta psihiatriskā un psiholoģiskā ekspertīze. Līdz slēdziena saņemšanai tiesvedība lietā ir apturēta.

Jau ziņots, ka Kurzemes apgabaltiesa apelācijas kārtībā pērnā gada rudenī lēma, ka Liepājas tiesas iepriekšējais spriedums šajā lietā tiek pilnībā atcelts un lieta jāizskata atkārtoti. Liepājas bāriņtiesa, kas lietā pārstāv cietušā bērna intereses, cer, ka meitenei nebūs jāpiedalās tiesas procesā, lai viņu lieki netraumētu. Bērns ir adoptēts, un viņa psihiskais stāvoklis tiek raksturots kā apmierinošs.

Tā sauktā Liepājas pedofilu lieta otrdien skatīta slēgtā tiesas sēdē. Abi apsūdzētie un viņus pavadošās sievietes, ieraugot televīzijas kameras, centās aizsegt seju un nekādus komentārus nesniedza. Liepājas tiesa lietas izskatīšanu sāka pilnīgi no jauna, citā tiesas sastāvā.

Gadījumi, kad vēlreiz jāskata jau skatīta lieta, Liepājas tiesas praksē nav bieža parādība, piemēram, pagājušajā gadā tas noticis tikai divas reizes.

Tā sauktajā Liepājas pedofilu lietā iepriekš pieņemto spriedumu - abus vīriešus sodīt ar piespiedu darbu, nevis reālu cietumsodu, Kurzemes apgabaltiesa atzina par spēkā neesošu, jo neesot veikta lietas pierādījumu pārbaude un Liepājas tiesa pirmajā reizē izdarījusi procesuālus pārkāpumus. Tagad tiek pieļauts, ka lietai var pievienot arī jaunus pierādījumus.

"Tas nav vienkārši, jo pierādījumi iegūti īpašā veidā. Cietusī persona nepiedalās procesā. Pierādījumi balstās uz psihologu atzinumiem," norādīja Liepājas tiesas priekšsēdētāja vietnieks Didzis Aktumanis.

Tikmēr Liepājas bāriņtiesas priekšsēdētāja Taiga Ziemele norādījusi, ka bērna vecāki vēlas, lai apsūdzētajiem piespriež adekvātu sodu. Pēc viņas sacītā, bērns jūtas apmierinoši un ir iejuties jaunajos apstākļos.

Jau vēstīts, ka pērn šajā lietā pieņemtais spriedums izsauca lielu sabiedrības sašutumu un pie Liepājas tiesas ēkas pat notika protests, pieprasot mainīt spriedumu. Iepriekš tiesa piesprieda piespiedu darbu diviem vīriešiem – tēvam un dēlam, kuri bija seksuāli izmantojuši meiteni, kurai tobrīd bija pieci gadi.

"Jebkura kritika, uzmanība jebkuru no mums ietekmē, bet tiesā strādā profesionāli tiesneši, kuri spēj no tā norobežoties," piebilda Liepājas tiesas priekšsēdētāja vietnieks.

Tā kā vienam no apsūdzētajiem tiesa nozīmēja psihiatrisko un psiholoģisko ekspertīzi, tālākā tiesvedība līdz slēdziena saņemšanai apturēta. Tiesa pieļauj, ka spriedums šajā lietā varētu būt ne ātrāk kā pēc pusgada.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt