Aptur izmeklēšanu par ugunsgrēku Valdgales kūdras purvā

Apturēta izmeklēšana kriminālprocesā par ugunsgrēku Valdgales kūdras purvā, kas izcēlās pagājušā gada vasarā, aģentūru LETA informēja Valsts policijas (VP) Kurzemes reģiona pārvaldes priekšnieka palīdze Signe Šteinberga.

Viņa stāstīja, ka VP Kurzemes Reģiona pārvaldes Talsu iecirkņa lietvedībā ir kriminālprocess, kas sākts pēc Krimināllikuma 186.panta 2.daļas par svešas mantas iznīcināšanu vai bojāšanu aiz neuzmanības, ja tās rezultātā iestājusies cilvēka nāve vai izraisītas citas smagas sekas. Likumā par to paredzētais sods ir brīvības atņemšana uz laiku līdz trim gadiem, īslaicīga brīvības atņemšana, piespiedu darbs vai naudas sods.

Policijā skaidro, ka ir veiktas visas nepieciešamās izmeklēšanas darbības.

"Ir veiktas dažādas nepieciešamās izmeklēšanas darbības, tajā skaitā ekspertīze, faktu pārbaudes, nopratināti liecinieki. Tomēr savāktais pierādījumu kopums nav pietiekams, lai kādas personas vainu varētu pierādīt notikušajās darbībās. Līdz ar to šobrīd process ir apturēts. [..] Ekspertīzes slēdziens nav vērtējams kā viennozīmīgs.

Tātad tiek pieļauts, ka izcelšanās varētu būt gan no īssavienojuma, gan, iespējams, ļaunprātības," LTV atklāja Šteinberga.

Policija gan izmeklēšanas detaļas policija neatklāj, uzsverot, ka 

kriminālprocess nav izbeigts.

Ja policijas rīcībā nonāks kāda jauna informācija par ugunsgrēka izcelšanos, izmeklēšanu varētu atsākt.

KONTEKSTS:

2018.gada 24.jūlijā Valsts policija sāka kriminālprocesu par meža degšanu ārpus Valdgales kūdras purva ugunsgrēka perimetra.

Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis ("Vienotība") tolaik paziņoja, ka 23.jūlijā ārpus kūdras un meža ugunsgrēka perimetra Valdgales pagastā konstatēti septiņi uguns perēkļi, kas liecina par ļaunprātīgu dedzināšanu.

Policijā tolaik informēja, ka uguns perēkļi konstatēti mežā Ventspils novadā Puzes un Popes pagastos jeb vietās, kas atrodas vairākus kilometrus no Valdgales purva ugunsgrēka.

Tolaik ugunsgrēka dzēšanā Latvijas glābšanas dienestiem palīdzēja arī helikopteri no Lietuvas un Baltkrievijas.

Ziņas par ugunsgrēku Talsu pusē dienestā tika saņemtas 17.jūlija vakarā. No savām mājām bija evakuēti lielākā daļa netālā Stiklu ciemata iedzīvotāju, tostarp tur esošā bērnunama iemītnieki. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti