Aptiekas lūdz iedzīvotājus neziedot medikamentus cilvēkiem Ukrainā

Latvijas iedzīvotāji cilvēkiem Ukrainā aktīvi ziedo ne tikai pārtiku un mantas, bet arī medikamentus. Farmaceitiskās aprūpes asociācijā lūdz to nedarīt.

Latvijas Aptieku īpašnieku asociācijas vadītāja Kristīne Jučkoviča
00:00 / 00:39
Lejuplādēt

Asociācijas izpilddirektore Kristīne Jučkoviča norādīja, ka nereti medikamenti netiek pareizi uzglabāti un beigās kļūst vienkārši par atkritumiem.

Viņa stāstīja, ka aptiekas jūt pastiprinātu interesi par medikamentu ziedošanu. Jučkoviča iesaka zāles ziedot tikai pēc īpaša pieprasījuma.

"To dara lielie uzņēmumi. Viņiem arī ir lielākas iespējas medikamentus aizgādāt vajadzīgajās vietās, vajadzīgajos veidos, ievērojot gan temperatūras režīmu, gan pārvadāšanas režīmu. Un iedzīvotājiem šādas iespējas nav.

Bet es gribētu teikt lielu paldies visiem, kas ar to nodarbojas, arī mēs sadarbojamies ar "Viegli palīdzēt" un ministrijām, kuras koordinē šīs lietas lieliski. Būtu tiešām ļoti būtiski, lai cilvēki Ukrainā varētu saņemt to, kas viņiem tiešām nepieciešams, un arī, lai tas, kas tur tiktu aizgādāts, būtu kaut kas lietojams, nevis ziedojums tāpat vien," stāstīja Jučkoviča.

KONTEKSTS:

Līdz ar Krievijas iebrukumu Ukrainā februāra beigās tūkstošiem cilvēku devās bēgļu gaitās. Nedēļu kopš iebrukuma sākuma Ukrainu pameta aptuveni viens miljons cilvēku, liecina ANO Bēgļu aģentūras dati. Kopumā, pēc ekspertu aplēsēm, krīze Ukrainā varētu atstāt bez pajumtes 12 miljonus cilvēku.

Latvija gatavojas uzņemt 10 000 iespējamo Ukrainas bēgļu, un tam Latvijā varētu būt vajadzīgi 34,7 miljoni eiro. Latvijas valstspilsētas ir gatavas uzņemt līdz 6000 Ukrainas bēgļu. Līdz 2. martam Latvijā bija ieradušies vairāk nekā 750 Ukrainas valstspiederīgo.

Lai sniegtu vienotu palīdzību Ukrainai un Ukrainas bēgļiem, darbojas Latvijas nevalstiskā sektora izveidota tīmekļvietne "www.ukraine-latvia.com". Platformā "Ziedot.lv" Ukrainas cilvēkiem piecu dienu laikā saziedoti vairāk nekā 4 miljoni eiro.

Valsts pārvalde un nevalstiskās organizācijas aicina cilvēkus neorganizēt palīdzību Ukrainas civiliedzīvotājiem pašiem un nevest to uz Polijas–Ukrainas robežu, jo, kā apstiprina organizācijas un valsts iestādes Polijā un Ukrainā, tas ir bīstami, turklāt tādējādi rodas haoss un rindas, kas kavē ukraiņu bēgļu nokļūšanu drošībā Eiropas Savienībā. 

Kā palīdzēt?

Uzņēmumiem, kas vēlas palīdzēt, reģistrēties šeit – koordinatori ar jums sazināsies.

Iedzīvotājiem, kas vēlas palīdzēt, reģistrēties šeit – koordinatori ar jums sazināsies.

Uzņēmumiem, kas gatavi ziedot preces vai bez maksas uzņemt bēgļus, reģistrēties šeit.

Uzņēmumiem, kas gatavi nodarbināt bēgļus, reģistrēties šeit.

Iedzīvotājiem, kas gatavi bez maksas uzņemt bēgļus, reģistrēties šeit.

Ziedot Ukrainas Aizsardzības ministrijai var šeit.

Ziedot Ukrainas cilvēkiem var šeit.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt