Aptaujas par Eiropas gada cilvēku Latvijā vadībā politiķi un kultūras cilvēki

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Aptaujā par Eiropas gada cilvēku Latvijā pirmajā nedēļā ir izvirzīti galvenokārt politikā un kultūrā strādājoši cilvēki, portālu lsm.lv informē Eiropas Kustība Latvijā. Viņu vidū ir gan Latvijā, gan Eiropas Savienības (ES) institūcijās strādājoši cilvēki, kā arī ar mūziku, teātri un operu saistīti cilvēki. Balsot par izvirzītajiem kandiātiem vai pieteikt jaunus var šeit.

Tituls „Gada Eiropas cilvēks Latvijā" nonāk tāda cilvēka rokās, kurš ar saviem darbiem devis vislielāko ieguldījumu Latvijas vārda popularizēšanai Eiropā un Eiropas kopējo vērtību integrēšanai Latvijā. Tradicionāli uzvarētājs tiek noskaidrots aptaujā.

Pirmajās dienās balsotāji ne tikai atdevuši savas balsis par savu favorītu, bet arī minējuši argumentus, kādēļ tieši šis cilvēks ir cienīgs saņemt balvu. Kandidāti sarindoti alfabētiskā kārtībā.

Aldis Austers - Eiropas Latviešu apvienības priekšsēdētājs

Pamatojums: „2013. gadā ir pieņemts likums par dubultpilsonību. Tas nozīmē, ka vienlaicīga piederība Latvijai un citām ES valstīm" / „Viens no cilvēkiem, kas konsekventi cenšas veidot saiknes ar mūsu diasporu Eiropā".

Andris Vilks - finanšu ministrs

Pamatojums: „Veiksmīgi un nesavtīgi darbojies, ieviesdams eiro un vadot nākamā gada Latvijas valsts budžeta izveidošanu"

Egils Levits - ES tiesas tiesnesis

Pamatojums: „Aktualizējis sabiedrībā diskusiju par sabiedrības un valsts vērtībām, daudz darījis Latvijas valstiskuma un tiesību zinātnes stiprināšanai. Valstiska domāšana, drosme, ass prāts un neatlaidība. Un harizma, kas ir nepieciešana īstam līderim. Autoritāte Eiropā - izcils jurists, tiesnesis un Godavīrs."

Ilmārs Rimšēvičs - Latvijas Bankas prezidents

Pamatojums: „Veiksmīgi vadījis Latvijas Banku jau 12 gadus integrējot to ES, pēc pusotra mēneša varēsim teikt - ievedis Latviju eirozonā".

Jānis Nords - kinorežisors

Pamatojums: „Spilgts Eiropas jaunās režisoru paaudzes pārstāvis, kas sevi pieteicis ar kontinenta skatītājus uzrunājošu un novērtētu mūsdienu emocionālu stāstu. Filma "Mammu, es tevi mīlu!" ieguvusi balvu vairākos starptautiskos kinofestivālos, tai skaitā „Grand Prix" Berlīnes Starptautiskajā filmu festivālā".

Māris Sirmais - kora „Latvija" mākslinieciskais vadītājs

Pamatojums: „Par starptautiskajiem kora panākumiemgan Eiropā un Āzijā, gan ASV un Kanādā".

Roberts Zīle - ekonomists, Eiropas Parlamenta deputāts

Pamatojums: „Viens no tiem, kas reāli cīnās par Latvijas ciešāku integrāciju ES. Vai tas būtu „Rail Baltica", vai gāzes tirgus liberalizācija, par eiro nemaz nerunājot. Skaidri norādījis uz ģeopolitiskās izšķiršanās nepieciešamību - ES vai Eirāzijas Savienību".

Sandra Kalniete - Eiropas Parlamenta deputāte

Pamatojums: „Ļoti aktīvi darbojas Latvijas interešu aizstāvībā Eiropas institūcijās, jo īpaši akcentējot zemnieku un sieviešu intereses. Regulāri apmeklē novadus Latvijā, tiekoties ar cilvēkiem, informējot par notiekošo un paveikto, organizējot dažādas balvas, tādējādi izceļot, liekot noticēt un pilnīgi noteikti akcentējot to, ka Eiropa nav kas tāls un nesaprotams, bet ienāk mūsu katra ikdienā".

Valdis Dombrovskis - Ministru prezidents

Pamatojums: „Pateicoties drosmīgai rīcībai un pareizajiem lēmumiem, veicinājis ekonomiskās un finanšu krīzes pārvarēšanu un ekonomikas atveseļošanos; pateicoties veiksmīgajai krīzes pārvarēšanai popularizējis Latvijas vārdu visā pasaulē; panācis Latvijai izdevīgu iznākumu sarunās par ES budžetu 2014.-2020.gadam".

Viesturs Kairišs - teātra, operas un kino režisors

Pamatojums: „Par panākumiem ārvalstu operteātros – „Sapnis vasaras naktī" Berlīnes Komiskajā operā".

Balsojums Eiropas Kustības Latvijā mājas lapā turpināsies līdz 10.decembrim. Dati par balsojuma līderiem tiks apkopoti un publicēti ik nedēļu līdz balsojuma noslēgumam. Balsojuma noslēguma ceremonija notiks 17.decembrī.

Šogad balsojums tiek realizēts sadarbībā ar Latvijas Banku, Eiropas Parlamenta Informācijas biroju Latvijā, Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā un Latvijas sabiedrisko mediju vienoto ziņu portālu www.lsm.lv.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti