Aptaujas par Eiropas gada cilvēku Latvijā TOP10 ielaužas Vaidere un Hermanis

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Ikgadējās aptaujas par Eiropas gada cilvēku Latvijā TOP 10 ielauzušies divi jauni favorīti – Eiropas Parlamenta deputāte Inese Vaidere un teātra režisors Alvis Hermanis, portālam lsm.lv norāda Eiropas Kustība Latvijā. Balsot par izvirzītajiem kandidātiem vai pieteikt jaunus var šeit.

Savukārt no TOP 10 ir "izkritis" teātra, kino un operas režisors Viesturs Kairišs, kā arī eiroparlamentārietis Roberts Zīle.

Kopumā pašreizējā Eiropas Gada cilvēka Latvijā kandidātu sarakstā, līdzīgi kā pēc pirmās balsojuma nedēļas, ir iekļuvuši politiķi un kultūras cilvēki. Eiropas Kustība Latvijā arī šoreiz norāda, ko attiecīgais kandidāts ir paveicis Latvijas sociālekonomiskajā vai kultūras dzīvē gan Latvijas, gan Eiropas un pat pasaules mērogā.

(Foto: ES2015LV)

Aldis Austers – Eiropas Latviešu apvienības priekšsēdētājs

Pamatojums: Prot pārstāvēt Latviju, zina un saprot kā to darīt, redz mūsu valsti tālākā nākotnē un jūt atbildību par katru Latvijas pilsoni; 2013. gadā ir pieņemts likums par dubultpilsonību. Tas nozīmē, ka vienlaicīga piederība Latvijai un citām ES valstīm / Rietumu sabiedrotajiem vairs netiek uzskatīta par kaut ko ārkārtēju!; Viens no cilvēkiem, kas konsekventi cenšas veidot saiknes ar mūsu diasporu Eiropā.

(Foto: Teatron 20)

Alvis Hermanis – teātra un operas režisors

Pamatojums: Izcili starptautiskie sasniegumi teātra nozarē gan Latvijā, gan Eiropā - Harisona Bērtvisla opera Gevains Zalcburgas festivālā, šī gada iestudējumi Austrijā un Šveicē.

(Foto: Valsts kanceleja)

Andris Vilks - finanšu ministrs

Pamatojums: Līdz šim labākais finanšu ministrs, kurš saprot, ko dara, kuram rūp Latvijas finansiālā stabilitāte un kura darbs ir bijis būtisks tālākai Latvijas integrācijai Eiropā; Veiksmīgi un nesavtīgi darbojies, ieviesdams eiro un vadot nākamā gada Latvijas valsts budžeta veidošanu; Daudz paveicis Latvijas starptautiskās ietekmes stiprināšanai ES, pārstāvot fiskālās disciplīnas un atbildīgas finanšu plānošanas principus.

(Valsts kanceleja)

Egils Levits – Eiropas Savienības tiesas tiesnesis

Pamatojums: 2013. gads Latvijas sabiedrībai, īpaši juristiem, pagājis Egila Levita zīmē, kurš stiprinājis Eiropas Savienības nacionālo valstu pamatvērtības Latvijā un nostiprinājis Latvijas kā nacionālas Eiropas valsts būtību Latvijas Republikas Satversmes preambulas projektā, bagātinot un pilnveidojot sabiedrisko domu; Izstrādājis Satversmes preambulas projektu, kas vērsts uz latviešu nācijas pašapziņas un atbildības veicināšanu; Harizmātiska persona, kas spēj aizraut kā politisks līderis.

(Foto: Saeima)

Ilmārs Rimšēvičs – Latvijas Bankas prezidents

Pamatojums: Latvijas vārda nesējs Eiropā un citur pasaulē pozitīvā nozīmē. Veiksmīgi vadījis Latvijas Banku, jau 12 gadus integrējot to Eiropas Savienībā;  Strādā ar pārliecību par eiro kā vienu no Latvijas ekonomikas veicināšanas stūrakmeņiem nākotnē; Harizmātisks, harmonisks cilvēks – lielisks vadītājs.

(Corinnelepage)

Inese Vaidere – Eiropas Parlamenta deputāte

Pamatojums: Piemīt drosme runāt par Latvijai svarīgiem vēsturiskiem jautājumiem augstākajā līmenī un panākt, ka izpratne par mūsu valsti pieaug; Ir Latvijas patriote un profesionāle, tāpēc vislabāk spēj pildīt Eiropas Parlamenta deputāta pienākumus; Latvijas sievišķā spītība, spēks, gudrība un dzīvesspars, pārstāvot mūs Eiropas Savienībā.

(Latvijas Ārlietu ministrija)

Jānis Nords – filmu režisors

Pamatojums: Ar filmu „Mammu, es tevi mīlu!", par to saņemot Grand Prix Berlīnes Starptautiskajā filmu festivālā, iecēlis Latvijas vārdu Eiropas un pasaules kino-lielvalstu kompānijā; Spilgts Eiropas jaunās režisoru paaudzes pārstāvis, kas sevi pieteicis ar kontinenta skatītājus uzrunājošu un novērtētu mūsdienu emocionālu stāstu.

(rigasongcelebration)

Māris Sirmais – kora Latvija mākslinieciskais vadītājs

Pamatojums: Ja Māris Sirmais uzņemas darbu ar kori, tad gaidāms sūrs darbs un... panākumi! Spilgta personība Latvijas kultūras dzīvē, kas ar dziesmām, radošiem projektiem, ar koru panākumiem nes Latvijas vārdu pasaulē; Aktīva nostāja sabiedriskajā dzīvē, mūzikas fanātiķis.

(Sandra Kalniete)

Sandra Kalniete – Eiropas Parlamenta deputāte

Pamatojums: Daudz darījusi Latvijas dzīvesziņas izpratnes veidošanā tieši Briselē - Eiropas Savienības funkcionāru vidū; Regulāri apmeklē novadus Latvijā, tiekoties ar cilvēkiem, informējot par notiekošo un paveikto, organizējot dažādas balvas, tādējādi izceļot, liekot noticēt un pilnīgi noteikti akcentējot to, ka Eiropa nav kas tāls un nesaprotams, bet ienāk mūsu katra ikdienā.

(Foto: Valsts kanceleja)

Valdis Dombrovskis – Ministru prezidents

Pamatojums: Manuprāt, mēs neprotam pateikties cilvēkiem, kuri Latvijai bezcerīgās situācijās, iet un dara, kaut arī zina, ka vēlāk viņus vienalga par to "sitīs". Dombrovskis ir politiķis, ar kuru varam lepoties gan Latvijas, gan Eiropas līmenī! Pateicoties drosmīgai rīcībai un pareizajiem lēmumiem, veicinājis ekonomiskās un finanšu krīzes pārvarēšanu un ekonomikas atveseļošanos; Droši stūre kuģi "Latvija" uz eiro, neskatoties uz neizpratni un apkārtējo pseidopatriotismu! Radījis uzticību tautā. Cilvēks, kam uzticos.

Kandidātu var izvirzīt ikviens Latvijas iedzīvotājs un favorītu vidū var būt gan kāds no pašreizējā balsojuma līderiem, gan kāds cits titula pretendents. Elektroniskā balsojuma anketa aizpildāma Eiropas Kustības Latvijā mājas lapā.

Nākamajā nedēļā tiks publiskoti balsojuma piecu līderu vārdi, balsojums turpināsies līdz 10.decembrim, kad tiks paziņoti trīs vislielāko sabiedrības atzinību saņēmušo titula pretendentu vārdi. 2013. „Gada Eiropas Cilvēks Latvijā" tiks paziņots balsojuma noslēguma ceremonijā 17. decembrī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti