Panorāma

Pārbauda dienestu gatavību katastrofas novēršanā

Panorāma

Skolās daudz neskaidrību par gaidāmo mācību gadu

Atgādina par drošu braukšanu

Aptauja: trīs ceturtdaļas šoferu nepievērš pilnu uzmanību ceļam

Trīs ceturtdaļas šoferu vienlaikus ar auto vadīšanu ir darījuši arī ko citu, tādējādi novēršoties no ceļa. Turklāt nule veiktā aptaujā gandrīz desmitā daļa atzinusies, ka šādi rīkojas bieži. Braukšanas kultūra, noteikumu neievērošana un arī cieņas trūkums pret citiem satiksmes dalībniekiem ir lielākie klupšanas akmeņi, kāpēc satiksmes negadījumu ziņā Latvija joprojām Eiropā ir viena no nedrošākajām valstīm. 

Vienā rokā telefons, otrā - stūre. Īsā ceļa posmā, braucot pa galvaspilsētu, var saskaitīt vairākus autovadītājus, kas braukšanai nevelta 100% uzmanības. Sportists Nikita Lijcs uzsvēris – satiksmē katra sekunde ir no svara:

"Tā kā mums cilvēkiem tagad patīk pētīt sociālos tīklus, rakstīt ziņas, līdz ar to katra minūte un sekunde var maksāt dārgi.

Līdz ar to, ja tu brauc, centies braukt taisni un novērot to, kas notiek uz ceļa."

"Tāpēc mums ir sastrēgumi, tāpēc mums, iedegoties zaļajai gaismai, tikai pāris mašīnas var uzsākt kustību, pārējie guļ pie stūres, kaut ko darot," norādīja Valsts policijas Satiksmes uzraudzības un koordinācijas biroja priekšnieka vietnieks Andris Locs.

"Drošas braukšanas skolas" un "GO" veiktajā aptaujā no 622 autovadītājiem lielākā daļa atzinusies, ka kādreiz paralēli braukšanai ir darījuši arī ko citu, neveltot pilnu uzmanību satiksmei. Un ne tikai telefona lietošana, arī citas blakus nodarbes, kas atšķirībā no telefona pie stūres nav aizliegtas, var izrādīties par iemeslu avārijai.  

"Ja tev ir karsta kafija rokā, strauji manevri, un ir viena roka uz stūres, - tas viss apdraud satiksmes drošību. Tas viss padara mūsu iespējas droši nonākt galamērķī par n-procentiem zemāk," sacīja "Drošas braukšanas skolas" direktors Jānis Vanks.

Pārkāpumus ik dienu fiksē arī ceļu policija, secinot, ka daudzi paradumi nemainās. Un arī alkohola reibumā esošo autovadītāju skaits nesamazinās.

"Problēma ir tā, ka absolūti lielākā daļa [no dzērušajiem] sēžas pie stūres lielā alkohola reibumā. Un tas jau ir ļoti bīstami.

Konstatēto pārkāpumu skaits tikai palielinās. Tātad vadītāju nihilisms pret ceļu satiksmes noteikumiem nemazinās," stāstīja Locs.

To regulāri fiksē arī netrafarētais policijas auto, kas ar 360 grādu kamerām filmē apkārt notiekošo.

"Rezultāti mums ir pārsteidzoši, jo mēs nezinājām, ka tik daudz vadītāju brauc bez tehniskās apskates un apdrošināšanas," piebilda Locs.

Gan Valsts policija, gan drošas braukšanas speciālisti aicina ne vien pašiem ievērot drošas braukšanas principus, bet arī raudzīt, lai to darītu citi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt