Aptauja: Saeimai uzticas tikai katrs septītais iedzīvotājs; mazliet labāk vērtē valdību

Parlamentam uzticas 14% iedzīvotāju jeb katrs septītais, savukārt valdība bauda 17% sabiedrības uzticību, liecina pētījumu aģentūras SKDS veiktās aptaujas dati.

SKDS vadītājs Arnis Kaktiņš
00:00 / 00:29
Lejuplādēt

Pēdējos mēnešos šie rādītāji gan nav būtiski mainījušies. Gandrīz puse jeb 47% respondentu drīzāk neuzticas parlamentam, bet Saeimai nemaz netic teju trešā daļa. Savukārt Ministru kabinetam pilnībā uzticas mazāk par pusprocentu aptaujāto, bet daļēji vai pilnībā netic vairāk nekā 70% iedzīvotāju.

SKDS vadītājs Arnis Kaktiņš vērtē, ka tik zema uzticība varas politiķiem var nozīmēt lielas pārmaiņas nākamajās vēlēšanās: “Pēdējā gada laikā uzticēšanās bijusi diezgan stabila un turas kaut kur zem 20%. Pēdējie skaitļi rāda, ka oktobrī tie bija tikai 14%, kas uzticējās parlamentam. Pirms tam septembrī tie bija mazliet vairāk – 17%, augustā – 15%. Redzam, ka ir svārstības, bet zem 20%.

Ja skatāmies uzticēšanās līmeni valdībai, parasti tas ir par naga melnuma tiesu lielāks.

Bet arī pēdējā gada laikā tas ir zem 20%.”

Savukārt raugoties garākā laika posmā, redzams, ka līdz ar Saeimas vēlēšanām uzticēšanās līmenis mēdz būt augstāks. “Labākajā brīdī tie bijuši apmēram tikai 25%, tas nozīmē, ka katrs ceturtais paudis uzticēšanos parlamentam dažus mēnešus pēc Saeimas vēlēšanām,” norāda Kaktiņš.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti