Panorāma

Briti balsos par «Brexit» bez līguma

Panorāma

Panorāma

Palielinās uzticēšanās policijai

Aptauja: Policijai uzticas aizvien vairāk

Valsts policija pēdējos gados paralēli represīvajai funkcijai pievērsusi lielu uzmanību saskarsmes kultūrai ar iedzīvotājiem. Un tas nesis augļus - iedzīvotāju attieksme pret policiju un drošības sajūta sasniegusi vēsturiski augstākos rādītājus, liecina pētījumu centra “SKDS” aptauja, kas veikta pēc Valsts policijas pasūtījuma.    

Iedzīvotāju aptauja par Valsts policijas darba vērtējumu tiek veikta jau septīto gadu pēc kārtas. Jaunākais pētījums, kas veikts šī gada janvārī, uzrāda – cilvēki, kuriem ir bijusi saskarsme ar policiju, šo pieredzi vērtē arvien pozitīvāk.  

“Ja mēs skatāmies, cik cilvēki palikuši apmierināti ar to, kas un kā notika kontakta laikā, šis rādītājs ir vēsturiski visaugstākajā līmenī. Un ievērojami labāks nekā pirms gada vai diviem,” sacīja pētījumu centra “SKDS” direktors Arnis Kaktiņš.

Ar policistu rīcību apmierināti ir 70% aptaujāto, neapmierināti – 30%, un šai daļai gadu no gada tendence samazināties. Jūtami pieaugusi arī cilvēku pārliecība par savu drošību – savas dzīvesvietas apkārtnē droši jūtas gandrīz 80% respondentu.

“Šogad, pagājušogad, kopumā pēdējos gadus cilvēki Latvijā fiziskā aspektā jūtas tik droši kā nekad agrāk,” sacīja Kaktiņš.

Valsts policijas vadība šādas izmaiņas skaidro ar to, ka dienests paralēli represīvajai funkcijai arvien lielāku uzmanību velta cilvēku apkalpošanai.  

“Mēs esam represīva iestāde. Mums ir jāpieņem sodi. Jāaiztur, jāsoda. Bet tajā pašā laikā mums ir jāskaidro un jāpalīdz. Tas noteikti ir pats, pats galvenais jautājums. Un tas arī atspoguļojas, ka mēs ejam pareizu ceļu,” uzsvēra policijas priekšnieks Ints Ķuzis.

Iepriekš veikts pētījums uzrāda, ka policijai uzticas 60% Latvijas iedzīvotāju. Tas ir mazāk nekā izglītības iestādēm, kurām uzticas 79% cilvēku, bet krietni vairāk nekā politiskajām partijām, kam uzticas tikai 11%.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti