Aptauja: Latvijā 66% iedzīvotāju atbalsta pret Krieviju vērstās sankcijas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Latvijā 66% respondentu kopumā atbalsta pret Krieviju vērstās ekonomiskās sankcijas, rāda jaunākie dati SKDS aptaujā, kas veikta pēc Sabiedrības integrācijas fonda (SIF) pasūtījuma. Turklāt 52% respondentu sankcijas atbalsta neatkarīgi no tā, cik lielā mērā tas ietekmētu viņu labklājību. Savukārt 27% Latvijas iedzīvotāju pret Krieviju vērstās sankcijas neatbalsta. 

No Latvijas iedzīvotājiem, kas atbalsta pret Krieviju noteiktās sankcijas pēc iebrukuma Ukrainā, 3% tās atbalsta pie noteikuma, ja tās nepalielina izdevumus vairāk nekā par 200 eiro mēnesī, 4% – ja izdevumus nepalielina vairāk par 100 eiro mēnesī, 7% – atbalsta, ja izdevumus nepalielina vairāk par 50 eiro mēnesī. Toties 7% respondentu atzinuši, ka viņiem ir grūti atbildēt. 

Novērojams, ka sankcijas biežāk atbalsta gados jaunāki respondenti, tie, kuri ģimenē runā latviski, respondenti ar augstāku ienākumu līmeni, kā arī tie respondenti, kuri kopumā neatbalsta Krievijas iebrukumu Ukrainā.

“Redzam, ka vairāk nekā puse no Latvijas iedzīvotājiem solidaritāti Ukrainai un atbalstu demokrātijas vērtībām ir gatavi paust ne tikai vārdos, bet arī tad, ja tas tiešā veidā ietekmē arī ikdienas izdevumus. Turklāt sabiedrība savā atbalstā tiešām demonstrē patiesu saliedētību, jo ir gatavi iestāties par sankcijām arī tad, ja tās ietekmēs individuālo labklājības līmeni. Tas skaidrojams gan ar empātiju, gan ar vēsturiskām saitēm un apziņu, ka karš norisinās gandrīz tepat mums kaimiņos. Aptuveni 35% Latvijas iedzīvotāju ir kāds draugs, paziņa vai radinieks no Ukrainas, kas šobrīd piedzīvo kara šausmas uz savas ādas vai ir devies bēgļu gaitās, līdzi paņemot tikai pašu nepieciešamāko,” skaidroja SIF sekretariāta direktore Zaiga Pūce.

Latvijas Darba devēju konfederācijas ģenerāldirektore Līga Meņģelsone komentēja, ka darba devēji atbalsta pret Krieviju un Baltkrieviju ieviestās starptautiskās sankcijas. “Protams, tas rada grūtības arī Latvijas uzņēmumiem, tomēr darba devēji ir gatavi pārmaiņām un apzinās, ka sarežģījumus var pārvarēt, kopīgi strādājot ar valdību, sociālajiem un sadarbības partneriem. Nevilcinoties jāizstrādā iespējamie scenāriji ar skaidru rīcības plānu, lai risinātu energoresursu neatkarību, inflāciju, pirktspējas kritumu un citus būtiskus jautājumus,” sacīja Meņģelsone.

Iepriekš SIF jau ziņoja, ka pārliecinoši lielākā daļa respondentu jeb 80% kopumā neatbalsta Krievijas iebrukumu Ukrainā, tikai 8% respondentu kopumā atbalsta Krievijas iebrukumu Ukrainā.

Aptauju veica pētījumu centrs SKDS laika periodā no 17. līdz 21. martam. Aptaujā piedalījās Latvijas pastāvīgie iedzīvotāji vecumā no 18 līdz 75 gadiem.

KONTEKSTS:

24. februārī Krievijas prezidents Vladimirs Putins pavēlēja sākt Krievijas karaspēka iebrukumu Ukrainā. Putins apgalvoja, ka NATO gatavojas izmantot Ukrainu kā placdarmu agresijai pret Krieviju, lai gan šiem apgalvojumiem nebija nekādu pierādījumu. Ukraina uzskata, ka Putina patiesais mērķis ir iznīcināt Ukrainas valstiskumu un pakļaut šo teritoriju Maskavas kontrolei.

Krievijas agresija pret Ukrainu izraisījusi vispārēju starptautiskās sabiedrības nosodījumu, pret Krieviju tiek ieviestas arvien jaunas sankcijas. Daudzi rietumvalstu uzņēmumi nolēmuši aiziet no Krievijas tirgus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti