Aptauja: laika trūkums ir biežākais iemesls dūmu detektora nenopirkšanai

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests šogad veica apjomīgu pētījumu par iedzīvotāju uzskatiem un attieksmi pret ugunsdrošību. Tajā noskaidrots, ka Latvijas sabiedrība kopumā ir ieinteresēta saņemt informāciju par ugunsdrošību, bet joprojām nav gatava veikt nepieciešamos pasākumus, lai savu mājokli un apkārtējo vidi padarītu drošu.

Pētījumā secināts, ka tikai 9% mājokļu ir uzstādīts dūmu detektori.

VUGD pārstāve Inta Palkavniece stāstīja, ka tie šķēršļi, ko norāda iedzīvotāji, ir laika trūkums, neticība, ka tie palīdzēs, nezināšana, kā to uzstādīt. Bet tas parāda to, ka iedzīvotājiem ir svarīga ugunsdrošība, bet viņi nav gatavi spert nozīmīgos soļus, lai padarīt savu vidi drošāku.

VUGD gan aicina padomāt ne tikai par sevi, bet arī par saviem līdzcilvēkiem, par savu īpašumu un izdarīt pāris soļus, lai padarītu to drošāku.

Ugunsnelaimēs šogad jau zaudētas 64 dzīvības, un lielu daļu no šīm ugunsnelaimēm varēja novērst, ja vien būtu uzstādīts dūmu detektors, jo tas ar spalgu signālu informētu par to, ka ir izcēlusies ugunsnelaime un cilvēkam vajag evakuēties.

Tāpēc VUGD šajā simtgadē, kas nu jau sākusies, novēl cilvēkiem būt atbildīgākiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti