Aptauja: Gada laikā mazinājies iedzīvotāju optimisms par Latvijas ekonomiku

Latvijas iedzīvotāju attieksme pret Latvijas ekonomiku un valdības darbu šā gada nogalē bijusi kritiskāka nekā pirms gada, liecina „Baltic International Bank” Latvijas barometrs, ko kopš 2008.gada veido tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centrs SKDS.

Savukārt par savas ģimenes materiālo stāvokli un prognozēm par nākamo gadu aptaujātie bijuši mazliet pozitīvāk noskaņoti nekā pērn. Bet šā gada nogalē iedzīvotāju noskaņojumā iezadzies lielāks pesimisms nekā gada sākumā.

„Domāju, ka tam ir vairāki iemesli. Ir lielās robežšķirtnes – jūnijā notika „Brexit”, kas uzreiz radīja nedrošības un nenoteiktības sajūtu par to, kas tagad būs ar Eiropas un pasaules ekonomiku. Jo līdz šim likās, ka viss ir plus mīnus mierīgi, notiek kaut kāda saprotama attīstība. Bet tas pēkšņi radīja bažu atmosfēru un varētu būt atsaucies mazliet arī uz Latvijas ekonomiku,” skaidro SKDS vadītājs Arnis Kaktiņš.

Savukārt rudenī daudziem bija vēl viens pārsteigums – Donalda Trampa uzvara ASV vēlēšanās, kas esot radījusi bažas un bailes, saka sociologs.

Tāpat viņš norāda uz Latvijas iekšpolitiku: “Paskatīsimies kaut vai uz jaunajiem nodokļiem, budžeta veidošanas procesu un ar ko tas viss beidzās. Ir pilnīgi skaidrs, ka tās bija lietas, kas nekādā veidā Latvijas iedzīvotāju labsajūtu nevairoja un optimistiskāku skatu uz nākotni neveidoja.”

SKDS vadītājs Arnis Kaktiņš
00:00 / 00:52
Lejuplādēt
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti