Aptauja: Arvien mazāk cilvēku domā par aizbraukšanu

Arvien mazāk Latvijas iedzīvotāju labprāt dotos dzīvot uz kādu rietumvalsti, ja būtu tāda iespēja, liecina pētījumu aģentūras SKDS veiktās aptaujas dati.

Šogad doties dzīvot uz rietumvalstīm gribējuši 33% iedzīvotāju, savukārt pērn vēlmi dzīvot kādā no rietumu valstīm izrādīja 40% iedzīvotāju.

Lielākā iedzīvotāju vēlme doties dzīvot uz kādu rietumvalsti fiksēta 2009.gadā, kad to gribēja darīt 52% iedzīvotāju, kas ir augstākais rādītājs kopš 1998.gada. Pēc 2009.gada šāda cilvēku vēlme pakāpeniski mazinājusies. Līdz šim mazākā cilvēku vēlme doties dzīvot uz kādu rietumvalsti fiksēta 2007.gadā, kad to gribēja 29% iedzīvotāju.

Pēc Centrālās statistikas pārvaldes datiem, Latvijas iedzīvotāju šogad samazinājies par 10,7 tūkstošiem cilvēku un pašlaik ir 1,9754 miljoni.

Statistika liecina, ka laikposmā no 1995. līdz 2014.gadam iedzīvotāju skaits samazinājās par piektdaļu. Mirstība joprojām pārsniedz dzimstību, piemēram, šī gada deviņos mēnešos miruši 23,6 tūkstoši cilvēku, bet piedzimuši 18,3 tūkstoši mazuļu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti