Pēcpusdiena

"Gan Bei" lietā kriminālvajāšanu lūdz sākt pret deviņām personām

Pēcpusdiena

Prezidents pats uzrunās iespējamos valdības vadītājus

Iedzīvotāji: Aizejošais gads valstij bijis tāds pats kā iepriekšējais

Aptauja: Ar katru gadu Latvijas iedzīvotāji pozitīvāk raugās uz aizejošo un nākamo gadu

Ar katru gadu pieaug to Latvijas iedzīvotāju skaits, kam personiski aizvadītais gads bijis labāks par iepriekšējo gadu, to Latvijas Radio raidījumā "Pēcpusdiena" atzina socioloģisko pētījumu firmas "SKDS" vadītājs Arnis Kaktiņš.

Viņš sacīja, ka "SKDS" kopš 1999.gada pirms gadu mijas aptaujā skaidro, kāds cilvēku vērtējumā aizvadītais gads ir bijis Latvijai un viņiem personiski.
 
Šā gada nogalē 22% respondentu norādījuši, ka, viņuprāt, 2015.gads Latvijai ir bijis labāks par iepriekšējo, 15% vērtējumā tas bijis sliktāks, bet pārējie norādījuši, ka tas bijis tāds pats kā 2014.gads, stāstīja "SKDS" vadītājs.
 
Pēc viņa sacītā, to cilvēku, kas teikuši, ka aizvadītais gads ir bijis labāks par iepriekšējo gadu, ir vairāk, salīdzinot ar iepriekšējā gadā veiktās aptaujas rezultātiem. Toreiz 22% respondentu atzina, ka aizvadītais gads Latvijai bijis sliktāks. "Tātad sabiedrības apziņā šis gads beidzās uz pozitīvas nots," teica Kaktiņš.
 
Viņš atzina, ka, ieskatoties tālākā vēsturē, visatzinīgākie vērtējumi par to, kāds Latvijai bijis aizvadītais gads, bija laika posmā no 2003.-2006.gadam jeb īsi pirms un pēc Latvijas iestāšanās Eiropas Savienībā. Toreiz katrs trešais aptaujātais teica, ka Latvijai aizvadītais gads bija labāks par iepriekšējo.
 
Savukārt, jautāti, kāds Latvijai būs nākamais – 2016.gads, 30% respondentu atzinuši, ka tas būs labāks par aizvadīto gadu un tikai 12% teikuši, ka tas būs sliktāks. "Cilvēki kopumā vienmēr bijuši pozitīvāk noskaņoti par nākotni," piebilda Kaktiņš.
 
Pēc viņa sacītā, vērojamas atšķirības starp vērtējumiem, kāds Latvijai bijis aizvadītais gads un kāds personiski. Šajā ziņā pozitīvu vērtējumu ir vairāk – katrs trešais respondents atzinis, ka 2015.gads viņiem personiski bijis labāks par iepriekšējo.
 
Salīdzinājumam iepriekšējos gados to respondentu īpatsvars, kas aizvadīto gadu savā dzīvē vērtēja labāk nekā iepriekšējo, bija mazāks. "Ar katru gadu pieaug to iedzīvotāju skaits, kas saka, ka šis gads bijis labāks nekā iepriekšējais," atzina Kaktiņš.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti