Panorāma

Panorāma

Panorāma

Panorāma

Izmaiņas partiju reitingos

Aptauja: Apstājas ZZS popularitātes kritums; Saeimā varētu iekļūt Bordāna partija

Tieši trīs mēnešus pirms pašvaldību vēlēšanām ir apstājusies straujā Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) popularitātes lejupslīde, liecina pētījumu centra SKDS aptauja februāra vidū. Valdošās koalīcijas vadošās partijas reitings, kas nepilna gada laikā bija samazinājies uz pusi un īpaši strauju kritumu piedzīvoja tieši pēdējos mēnešos, atkal nedaudz uzlabojies. Atbalstītāju skaits būtiski mazinājies partijai „Kam pieder valsts” (KPV LV), bet Saeimas opozīcijas partiju “No sirds Latvija” apsteigusi kāda no mazajām partijām, kas līdz šim ar būtisku vēlētāju atbalstu nevarēja lepoties.

Ar minimālu reitinga kāpumu priekšā vēl joprojām partija „Saskaņa”, tālāk vadošā koalīcijas partija ZZS, Nacionālā apvienība, līdzīgās pozīcijās partijas KPV LV un „Vienotība”, un tām seko Latvijas Reģionu apvienība, Jaunā konservatīvā partija un „No sirds Latvijai”.

Nedaudz mazinājies, tomēr vēl joprojām liels ir neizlēmušo skaits. Aizvien ievērojama daļa sabiedrības norāda, ka vēlēšanās neplāno piedalīties.

Vēl neizlēmušo balsis sadalot proporcionāli visām aptaujā iekļautajām partijām, var secināt, ja vēlēšanas notiktu rīt, Saeimā diezgan droši iekļūtu piecas partijas. Tieši pie 5% barjeras atrodas Latvijas Reģionu apvienību, vēl divas partijas paliek zem svītras.

Pirmo reizi vairāku mēnešu laikā apstājies koalīcijas partijas popularitātes kritums, un būtiskākās izmaiņas ir vadošās valdības partijas ZZS reitingā.

Pirms mēneša, pēc aptaujas datiem, tas bija noslīdējis rekordzemu, līdz tikai 10% vēlētāju atbalsta, pie tam reitingu lejupslīde bija jau ieilgusi. Bet vismaz šobrīd tā ir apstājusies un vērojams arī neliels kāpums par nepilniem diviem procentpunktiem.

„Varbūt vairāk ir mobilizēti ministri un partija viedokļu paušanā,” pieļauj viens no ZZS līderiem Augusts Brigmanis. „Komunikācija ar sabiedrību ir kļuvusi konkrētāka un precīzāka. Tas nešaubīgi ir devis rezultātus. Esam atrisinājuši jautājumus, kas skar partijas iekšējās problēmas. (..) Tad [bijušās ZZS biedres Ivetas] Grigules kundzes izstāšanās arī varētu būt atstājusi šo pozitīvo iespaidu,” norāda Brigmanis.

No citām partijām – „Vienotības” reitings stāvējis uz vietas, Nacionālajai apvienībai – neliels kāpums, bet salīdzinoši būtisks kritums Artusa Kaimiņa vadītās partijas KPV LV reitingam.

Tas samazinājies par nepilnu pusotru procentpunktu, kas it kā nav daudz, bet pie šāda partijas atbalstītāju skaita tomēr atstāj pamanāmu ietekmi. Pats Kaimiņš interviju par iespējamajiem partijas popularitātes krituma iemesliem atteica, norādot, ka šos datus uzskata par objektīvākajiem, kādi ir pieejami, bet komentēs tos tikai tiešraidē.

Februāra sākumā Latvijas Televīzijas raidījums „De facto” vēstīja par neskaidrībām Kaimiņam piederošā uzņēmuma „Suņu būda” finansējumā un aizdomīgām finanšu plūsmām tajā.

Bet partiju reitingu tabulā vēl kādas būtiskas izmaiņas.

Pirmo reizi starp partijām, kuras, spriežot pēc to atbalstītāju skaita, varētu iekļūt Saeimā, atrodama arī bijušā tieslietu ministrija Jāņa Bordāna vadītā Jaunā konservatīvā partija.

Tās reitings ir pat nedaudz augstāks nekā Saeimas opozīcijas partijai „No sirds Latvijai”, lai arī pēdējā gada laikā partijas atbalstītāju skaits svārstījis tā ap vienu procentu, pat biežāk esot zem tā.

Sociologs Arnis Kaktiņš šo nelielo izrāvienu saista ar izmaiņām partijas līderu sarakstā. „[Juris] Juraša kungs parādījās publiskā apritē, šķiet, jau pirms mēneša vai pirms pusotra, un, ja mēs skatāmies uz aptaujas laiku, lielā mērā tas sakrīt ar to laiku, kad Jurašs partiju iecēla masu līdzekļu uzmanības centrā,” sacīja Kaktiņš. „Citiem vārdiem – mediji par partiju runāja, ka tur kaut kas notiek, nāk klāt jauni cilvēki, lūk, ir Juraša kungs. Es nedomāju, ka viņam ir ļoti augsta atpazīstamība un ka viņš pats par sevi būtu devis lielus plusus, bet viņš radīja troksni,” norāda Kaktiņš.

Jau pēc aptaujas veikšanas Jaunā konservatīvā partija kā vienu no saviem kandidātiem uz Rīgas mēra krēslu gaidāmajās pašvaldību vēlēšanās nosauca bijušo KNAB priekšnieka vietnieci Jutu Strīķi, tāpēc, iespējams, ka arī šomēnes šīs partijas popularitāte turpinās pieaugt un tās reitings vēl vairāk pietuvosies 5% barjerai.

7 komentāri
lida
nav pamata satraukumam - gan kritīs un kritīs
:/
Ja neuzvar SC un ZZS, tad der jebkura Latvijai draudzīga partija.
Statistika
Ldzu arī datu ticamība procentos un novērtējuma kļūda, procentos. Ansambļa lielums un atlases principi? Bez tā visa sekmīgs statistikas students uzreiz pateiks, ka sādi cipari ir tukša d$&$&.
O jee...
Nopietnā ziņu portālā nevajadzētu pieminēt raidījumu "De Facto".
Ha,ha
Bordāna partija... Tie paši vēži tikai citās kuļķenēs! Un tur ir tādi vēži ielīduši un savākti...!
Turpin.
Lieta Nr. C30636016 Arhīva Nr.C-1182-16 SPRIEDUMS Latvijas Republikas vārdā Ventspilī, 2016.gada 1.decembrī 2016.gada 19.septembrīVentspils tiesā saņemts no Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesas pārsūtītais AS “Latzemes nekustamie īpašumi” (pirms reorganizācijas maiņas – maksātnespējīgāAS “Reversed”) (turpmāk tekstā – prasītājs) mazaapmēra prasības pieteikums pret /pers. A/ (turpmāk tekstā – atbildētāja) par parāda piedziņu, kurā norādīts, ka MAS "REVERSED”, SIA "Latzeme" un /pers. B/ no 01.01.2010 līdz 16.07.2013. bija zemes nekustamāīpašuma Rīgā, /adreses/, kadastra nr. /numurs A/, īpašnieki “Saskaņā ar Komerclikuma 406. pantu no komercdarījumaizrietošie prasījumi noilgst triju gadu laikā, ja likumā nav noteiktscits noilguma termiņš. Saskaņā ar Komerclikuma 389. pantu, ja darījums ir komercdarījums tikai vienam no darījuma dalībniekiem, šā likuma noteikumi par komercdarījumiem ir vienlīdz piemērojami arī pārējiem darījuma dalībniekiem, ciktāl normatīvajos aktos patērētāju
Re kā, kur ir partijas?
SIA "Vienotais norēķinu centrs" nav kaut kāds nejaušs parādu piedzinējs, bet Šlitkes cilvēku privātfirma. Tā pastāvēja jau sen, bet tikai nesen Šlitke to sāka izmantot arī šiem mērķiem. Līdz 2016. gada maijam šo uzņēmumu sauca Sabiedrība ar ierobežotu atbildību "FKL", arī tās adrese bija mainīga - Rīga, Skolas iela 38 - 5 un Ikšķiles nov., Tīnūžu pag., "Pekauši". Šie Pekauši ir veca Šlitkes komandas ligzda, Lursoft izziņās var atrast konkrētos dalībnieku uzvārdus. LTV7 pārraidē "Lichnoje Delo" krievu valodā vadītājs informēja, ka Pilsētas zemes dienests ir SIA Vienotais norēķinu centrs dibinātājs. Tā ir daļa no šlitkes impērijas - valsts valstī. Augstākā tiesa pamatoja, kāpēc nav pamata no dzīvokļu īpašniekiem piedzīt PVN. Rret Šlitkes pārstāvēto uzņēmumu "Reversed" (tagad pārdēvēts par "Latzemes nekustamie īpašumi") ir ierosināti divi kriminālprocesi. Lieta Nr. C30636016 Arhīva Nr.C-1182-16 SPRIEDUMS Latvijas Republikas vārdā Ventspilī, 2016.gada 1.decembrī 2016.gada 19.septemb
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti