Aptauja: 43% iedzīvotāju domā, ka jaunais gads viņiem būs labāks par aizvadīto

 Tikai 17% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka 2016.gads Latvijai bijis labāks par iepriekšējo, liecina tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centra SKDS aptauja. Katrs ceturtais atbildējis, ka aizvadītais gads licies sliktāks par iepriekšējo. Savukārt prognozēs par 2017.gadu aptaujātie ir optimistiskāki – katrs ceturtais uzskata, ka šis gads Latvijai būs labāks par iepriekšējo. 

Tas gan ir mazāk nekā pirms gada, kad uz labāku nākotni Latvijai cerēja 30% aptaujāto, stāsta SKDS vadītājs Arnis Kaktiņš.

„Savukārt, ja mēs prasām, kāds cilvēkiem personiski ir bijis šis gads un kāds viņiem personiski varētu būt nākamais, te mēs redzam jau krietni jaukāku bildi – 27% saka, ka šis gads viņam ir bijis labāks par iepriekšējo, un tikai 18% saka, ka sliktāks,” saka Kaktiņš.

Arnis Kaktiņš: Par iedzīvotāju aptauju par 2016. un 2017.gadu
00:00 / 00:53
Lejuplādēt

“Un par nākamo gadu 43% aptaujāto saka, ka tas būs labāks par iepriekšējo, un tikai 9% domā, ka nākamais viņiem personiski varētu būt sliktāks. Bet arī šeit, ja salīdzinām atbildes pirms gada vai diviem, tad tomēr tie vērtējumi un personiskās prognozes bija mazliet labākas nekā šobrīd,”  norāda sociologs. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti