Apsūdzība: Elksniņa ievēlēšanu mēģināja panākt ar naudu un spirtu

Latgales tiesas apgabala prokuratūra uzrādījusi apsūdzību diviem vīriešiem par balsu pirkšanu partijas "Saskaņa" labā pērn notikušajās Saeimas vēlēšanās, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija. Tikmēr Latvijas Radio rīcībā esošais apsūdzētā aizstāvja iesniegums liecina, ka apsūdzētais esot piespiests sniegt nepatiesas liecības, "Vienotības" vietā vainu uzveļot uz "Saskaņu".

Prokuratūras preses sekretāre Aiga Eiduka aģentūrai LETA vien apstiprināja to, ka 8.jūlijā apsūdzības uzrādītas divām personām pēc Krimināllikuma panta par kavēšanu realizēt vēlēšanu tiesības. Partiju nosaukumu un personu vārdus Eiduka atturējās atklāt.

Aģentūras LETA rīcībā esošajā 8.jūlija lēmumā par Fjodora Martinova saukšanu pie kriminālatbildības teikts, ka Rožupes pagastā dzīvojošais Fjodors Martinovs 2014.gada rudenī pirms oficiālās 12.Saeimas vēlēšanu dienas Līvānu novada Rožupes pagastā pēc Anatolija Sproges piedāvājuma vienojās, ka

Martinovs atradīs cilvēkus, kuri par naudas atlīdzību vai spirtu būtu ar mieru nobalsot vēlēšanās par 11.sarakstu - partiju "Saskaņa" - un izdarīs plus atzīmi pretī kandidāta Andreja Elksniņa uzvārdam.

Sarunā ar Latvijas Radio Elksniņš noliedz jebkādu saistītu ar šo lietu. Šī patiesībā esot vēl viena „Vienotības” balsu pirkšanas lieta papildus jau esošajām trijām. Lieta tiekot pavērsta pret Elksniņu, ņemot vērā viņa lomu deputāta Dzintara Zaķa nonākšanā "politiskajā mēslainē". Vēstīts, ka Elksniņš pārstāvēja partiju „Saskaņa” tiesā, kur skatīta prasība par 12.Saeimas vēlēšanu atcelšanu.

"Šī lieta mani absolūti neuztrauc," piebilda Elksniņš.

Deputāts Andrejs Elksniņš par balsu pirkšanas lietu

Savukārt apsūdzība uzskata, ka Martinovs pierunāja un saņēma četru cilvēku piekrišanu par mantisku atlīdzību nobalsot vēlēšanās par 11.sarakstu.

Sproge un Martinovs vienojušies, ka Sproge atvedīs šīs personas uz balsošanas iecirkni. Vēlēšanu dienā Sproge ar kādam uzņēmumam piederošu mikroautobusu atveda uz Rožupes kultūras namā izvietoto iecirkni Martinovu un četrus vēlētājus, teikts apsūdzībā.

Kad Martinovs un četri vēlētāji atgriezās pēc balsošanas un uzrādīja Sprogem atlikušos balsošanas biļetenus kā apliecinājumu, ka viņi balsojuši par 11.sarakstu, Sproge kā atlīdzību katram no viņiem samaksāja pa desmit eiro, teikts lēmumā par saukšanu pie kriminālatbildības. Pēc tam Sproge un Martinovs aizbraukuši un pēc pusstundas atveduši uz autobusa pieturu vienu litra pudeli ar neatšķaidītu spirtu, kuru Sproge nodevis Martinovam, bet tas vēlāk sadalījis starp diviem nobalsojušajiem vēlētājiem.

Dokumenti

Fjodora Martinova advokāta iesniegums prokuratūrai.jpg

Lejuplādēt

290.88 KB

Latvijas Radio rīcībā esošajā Martinova advokāta Āra Boča iesniegumā Latgales tiesas apgabala prokuratūrai lūgts izmeklēt un pārbaudīt apstākļus saistībā ar iespējamo piespiešanu sniegt nepatiesas liecības.

Pēc advokāta teiktā, Martinovu viņa dzīvesvietā Rožupes pagastā, Līvānu novadā, uzmeklējuši viņam vēl nezināmi cilvēki, kuri, samaksājot 50 eiro, ieguvuši Martinovam iepriekš kriminālprocesā izsniegtos procesuālos dokumentus. Šīs personas esot norādījušas apstākļus, par kuriem Martinovam būtu jāstāsta turpmākajās liecībās.

Proti, Martinovam esot prasīts mainīt iepriekšējās liecībās minētos faktus par balsu pirkšanu „Vienotības” labā un sniegt jaunas liecības, kas norādītu uz balsu pirkšanu par labu partijai „Saskaņa”, liecina Boča iesniegums.

Centrālās vēlēšanu komisijas mājaslapā atrodamā informācija liecina, ka Rožupes kultūras namā tieši Elksniņš no visiem "Saskaņas" deputāta kandidātiem saņēmis vislielāko plusu skaitu - 12, bet svītrojumu viņam nebija. Elksniņš tika ievēlēts 12.Saeimā.

Savukārt pirms diviem gadiem no "Saskaņas centra" saraksta Sproge ticis ievēlēts par Līvānu novada domes deputātu, taču drīz pēc tam nolicis mandātu.

Jau ziņots, ka Drošības policija bija sākusi vairākus kriminālprocesus par iespējamu 12.Saeimas vēlēšanu balsu pirkšanu par labu vairākām partijām vai to kandidātiem. Vairākas lietas jau atrodas tiesā.

Rēzeknes tiesā, piemēram, tiek skatīta krimināllieta, kur divas personas apsūdzētas par desmit vēlētāju balsu pirkšanu par labu "Vienotības" politiķim Dzintaram Zaķim. Lietas iztiesāšanu plānots turpināt 14.septembrī. Šajā lietā uz apsūdzēto sola sēdušies uzņēmējs Andris Kozulis un kāds Andrejs Sačkovskis.

Cita lieta atrodas Kuldīgas tiesā. Aģentūras LETA rīcībā esošā neoficiālā informācija liecina, ka šajā lietā kandidāts, kura labā balsis, iespējams, pirktas, ir advokāts un Latvijas Zaļās partijas valdes loceklis Mārtiņš Martinsons, kurš Saeimas vēlēšanās startēja no Zaļo un Zemnieku savienības saraksta, taču ievēlēts netika.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti