Panorāma

Migrantiem tiek sniegta palīdzība, bet vai ir zināms, cik viņu ir daudz Polijā?

Panorāma

Panorāma

Apstrīdēto slimības lapu izskatīšanas temps – ļoti lēns

Apstrīdēto slimības lapu izskatīšanas temps – ļoti lēns

Līdz ar Covid-19 vakcinācijas prasību strādājošajiem novembrī strauji pieaudzis izsniegto slimības lapu skaits, un apstrīdēšanas gadījumā izskatīšanas temps ir lēns, jo katru lapu vērtē eksperti, Latvijas Televīzijai pastāstīja Veselības inspekcijā.

Veselības inspekcija katru dienu saņem kādu jaunu iesniegumu, kurā lūgts izvērtēt, vai darbinieka atrašanās uz tā sauktās slimības lapas ir pamatota. Iepriekš Veselības inspekcija solīja, ka viena iesnieguma izskatīšana var aizņemt aptuveni mēnesi, bet darbu apjoms ir nesamērīgi pieaudzis, tāpēc iesniegumu izskatīšanas termiņš arī krietni pagarinās.

Veselības inspekcijas vadītāja Anita Slokenberga norādīja: "Nu, ja šie tempi aug tā, kā tas ir līdz šim. Mēs gada laikā 2019. gadā izskatījām 349 gadījumus, tad tagad jau mums ir pāri par 700 nepilna mēneša laikā, līdz ar to mēs plānojam, nu, maksimums līdz četri mēneši. Četru mēnešu laikā, jo mums nāk arī vēl citi iesniegumi."

Šogad rekordists ir kāds darba devējs, kas lūdzis pārbaudīt 181 prombūtnē esoša darbinieka slimības lapas.

Latvijas Darba devēju konfederācijā atzina, ka bieži pārsūdz to darbinieku slimības lapas, par kuru pamatotību ir šaubas. It īpaši, ja saslimušais darbinieks nav vakcinējies pret Covid-19 un tādējādi pašlaik nav nedz atstādināms, nedz atlaižams.

Vaicāta, vai četri mēneši ir samērīgs laiks, Slokenberga atzina – jā un nē.

Veselības inspekcijā Latvijas Televīzijai skaidroja, ka katru slimības lapu vērtē ārsti eksperti un ārsti inspektori, kam ir jāpārzina vajadzīgie likumi. Tādu speciālistu trūkstot.

"Pēdējā laikā mēs saskaramies ar tādiem ierakstiem ambulatorajās kartēs, ka ir mobings bijis darbā, ka ir izdegšana, pastāvīgs stress,"

pastāstīja Slokeberga.

Veselības ministrija lūdz darba devējus apsvērt, vai tiešām vērsties ar iesniegumu par katru darbinieku vai tikai kādos konkrētos gadījumos. Katra lapa ir jāvērtē, un tas prasa ļoti lielu darbu.

Veselības ministrs Daniels Pavļuts ("Attīstībai/Par!") teica: "Īstermiņā Veselības inspekcijas kapacitāti kaut kā būtiski palielināt ir teju neiespējami manā skatījumā, jo visas Veselības ministrijas sistēmas strādā uz spēku robežas, tāpat kā SPKC, tāpat arī citi dienesti. Problēma ir zināma, un mēs centīsimies to risināt atbilstoši iespējām."

Latvijas Televīzija arī Ekonomikas ministrijai vaicāja, vai šāds iesniegumu izskatīšanas temps ir saprātīgs un kā ilgā iesniegumu vērtēšana ietekmē sākotnēji darba devēju un vēlāk arī valsts budžetu. Ekonomikas ministrija līdz šim vairākos jautājumos aktīvi iestājusies par uzņēmēju interesēm, tomēr šodien laiku sarunai tās darbinieki neatrada.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt