Apstrīd, iespējams, dzērumā braukušas autovadītājas attaisnošanu

Ģenerālprokuratūra iesniegusi protestu par, iespējams, alkohola reibumā esošas autovadītājas attaisnošanu. Šoferei – izbijušai Ādažu pašvaldības policistei – labvēlīgo lēmumu pieņēma Limbažu rajona tiesa.

Autovadītāja apturēšanas brīdī atzinusi, ka ir reibumā, un lūgusi likumsargiem iespēju izvairīties no soda. Šī atzīšanās pat fiksēta video.

Tomēr tiesnesis Kārlis Jansons, atsaucoties uz nesakritībām policistu liecībās un apsūdzētās vēlāko apgalvojumu, ka alkoholu viņa lietojusi pēc apturēšanas, pieņēmis attaisnojošu spriedumu.

„Ģenerālprokuratūrā tika sākta pārbaude par šīs tiesas nolēmuma likumību. Pārbaudes rezultātā tika konstatēts, ka ir pamats iesniegt apelācijas procesu un apelācijas process šodien, 22.oktobrī ir iesniegts izskatīšanai pēc būtības Vidzemes apgabaltiesā,” sacīja Ģenerālprokuratūras preses sekretāre Aiga Eiduka.

Tas nozīmē, ka lieta tiks skatīta atkārtoti, tikai šoreiz – nevis Limbažu rajona tiesā, bet Vidzemes apgabaltiesā. Kādas sekas var būt tiesnesim, kurš attaisnoja iespējamo dzērājšoferi, - pagaidām esot par agru spriest. Tas atkarīgs no tā, vai apgabaltiesa atstās spēkā esošo spriedumu vai tomēr piemēros sodu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti