Apstiprināts šajā sezonā pirmais gripas gadījums

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem.

Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas stacionāra "Latvijas Infektoloģijas centrs" laboratorijā apstiprināts šīs sezonas pirmais gripas gadījums, kas liecina, ka Latvijā sākusies gripas vīrusu cirkulācija, informēja slimnīcas pārstāve Dace Kārkliņa.

Gripas profilaksei svarīgi stiprināt organisma aizsargspējas un stingri ievērot personīgās higiēnas un piesardzības pasākumus, lai mazinātu infekcijas izplatīšanos no cilvēka uz cilvēku, uzsver infektologi.

Speciālisti atgādina, ka gripa ir nopietna augšējo elpceļu vīrusinfekcija, kas izpaužas ar pēkšņu slimības sākumu, strauju ķermeņa temperatūras paaugstināšanos, laušanas sajūtu kaulos, sausu, mokošu klepu un stiprām galvassāpēm.

„Gripa sākas akūti, ar augstu temperatūru, ar stiprām galvassāpēm galvenokārt pieres un acuābolu rajonā, ar lauzošu sajūtu kaulos. Tad, kad sāk parādīties pirmie gripas vīrusi, tad jārēķina mēnesis, pusotrs, varbūt pat divi, līdz tiks sasniegts epidēmiskais slieksnis. Ja vienas nedēļas laikā reģistrē 100 gripas slimniekus uz 100 000 iedzīvotāju, tad ir sākusies gripas epidēmija," stāsta Latvijas Infektoloģijas centra profesore Baiba Rozentāle.

Baiba Rozentāle
00:00 / 00:53
Lejuplādēt

Gripas infekcijas avots ir slimais cilvēks. Kad šis cilvēks klepo, runā, šķauda, apkārt veidojas "aerosola mākonis", kas satur augstu vīrusu koncentrāciju. Pēc nošķaudīšanās vīrusi var izplatīties pat sešu metru attālumā. Cilvēks inficējas, ieelpojot gaisu, kas satur gripas vīrusus, vai lietojot priekšmetus, uz kuriem atrodas slimā cilvēka deguna un rīkles sekrēti.

Vakcinācija tiek uzskatīta par efektīvāko gripas profilakses līdzekli. Īpaši nozīmīga tā ir riska grupas pacientiem, proti, tiem cilvēkiem, kuri sirgst ar hroniskām plaušu un sirds slimībām, cukura diabētu, imūnās sistēmas vājumu, grūtniecēm, kā arī bērniem vecumā līdz diviem gadiem un pacientiem, kas vecāki par 60 gadiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti