Apstiprina Straujumas biroju; padomnieces amatā arī radiniece

Piektdien apstiprināts Ministru prezidentes Laimdotas Straujumas biroja sastāvs, par biroja vadītāju kļuva līdzšinējais Eiropas un Vidusjūras augu aizsardzības organizācijas (EPPO) ģenerāldirektors Ringolds Arnītis, informēja Ministru kabineta preses sekretāre Signe Znotiņa-Znota.

Arnītis iepriekš ilglaicīgi vadījis Valsts augu aizsardzības dienestu.

Birojā strādās arī līdzšinējā Zemkopības ministrijas biroja vadītāja Vita Razminoviča, kura ieguvusi ilggadēju pieredzi valsts pārvaldē, iepriekš pildot valsts sekretāra palīdzes pienākumus Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā, Reģionālās attīstības un pašvaldību ministrijā un Zemkopības ministrijā. Ministru prezidentes birojā viņa būs padomniece projektu vadīšanas jautājumos.

Tāpat birojā strādās arī līdzšinējais padomnieks Artis Grinbergs, kurš premjerei sniegs padomus ekonomikas un pašvaldību jautājumos. Iepriekš viņš vadījis arī Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrijas Valsts attīstības plānošanas departamentu.

Birojā darbosies arī Ilze Skrodele - padomniece juridiskajos jautājumos. Viņa iepriekš vadījusi Eiropas Savienības (ES) fondu ieviešanas departamenta ES fondu atbilstības vadības nodaļu Ekonomikas ministrijā. Studējusi Latvijas Universitātes Juridiskajā fakultātē, iegūstot sociālo zinātņu maģistra grādu tiesību zinātnē. 

Straujumas preses sekretārs Andis Blinds Latvijas Radio apstiprināja, ka Skrodele ir premjerministres māsasdēla sieva. Taču padomnieces izvēli neesot ietekmējis tas, ka Skrodele ir māsas vedekla, bet gan viņas profesionālās īpašības. Blinds skaidroja, ka padomniece līdz šim strādājusi Ekonomikas ministrijā, un šīs valdības darbi lielā mērā būs saistīti ar ekonomisku jautājumu risināšanu. Tomēr viņš atzina, ka otrs būtisks arguments ir tas, ka Skrodele ir cilvēks, kam Straujuma var uzticēties, jo labi viņu pazīst.

Straujumas birojā darbosies arī darbinieki no iepriekšējā Ministru prezidenta biroja - ārlietu padomniece ES jautājumos Alise Balode, ārlietu padomniece Solveiga Silkalna un padomnieks humanitāros un ES fondu jautājumos - Ints Dālderis.

Straujumas padomnieks sabiedrisko attiecību jautājumos būs Andis Blinds, kurš līdz šim šo amatu ieņēma arī Zemkopības ministrijā. Iepriekš strādājis privātajā sektorā, vairākās vadošajās sabiedrisko attiecību aģentūrās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt