Apstiprina sabiedrisko mediju Rīcības un ētikas kodeksus

Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (SEPLP) 21. jūlija sēdē apstiprināja Latvijas Radio (LR) un Latvijas Televīzijas (LTV) Rīcības un ētikas kodeksus, kas nosaka sabiedrisko mediju darbinieku profesionālās ētikas un uzvedības pamatprincipus, informēja SEPLP.

"Kodeksi apraksta, kā jāstrādā LR un LTV žurnālistiem, vadībai, tehniskajiem speciālistiem un citiem darbiniekiem, lai abi sabiedriskie mediji spētu pildīt savu misiju kalpot Latvijas sabiedrības interesēm, lai tie būtu neatkarīgi un uzticami. Šo dokumentu uzdevums ir uzturēt visaugstākos žurnālistikas standartus atbilstoši LR un LTV izstrādātajām redakcionālajām vadlīnijām, kas tiek publicētas vienlaikus ar Rīcības un ētikas kodeksiem," norādīja SEPLP priekšsēdētājs Jānis Siksnis.

LR un LTV Rīcības un ētikas kodeksi paredz, ka sabiedrisko mediju darbinieku pienākums ir ievērot tādas vērtības kā atbildība, izcilība un neatkarība, lai vispusīgi informētu sabiedrību, veicinātu viedokļu daudzveidību un pārstāvētu dažādas sabiedrības grupas. Kodeksi nosaka principus, kas jāievēro, lai žurnālisti nenonāktu interešu konflikta situācijās attiecībās ar politiķiem vai komerciālo jomu pārstāvjiem. Ārējā komunikācijā un sociālajos medijos darbinieki nedrīkst izplatīt tādu informāciju, kas varētu kaitēt sabiedrisko mediju reputācijai vai mazināt LR un LTV uzticamību.

Atbilstoši Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu pārvaldības likumam SEPLP apstiprinātie kodeksi publiskoti padomes tīmekļvietnē, kā arī tie atrodami LR un LTV mājaslapās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti