Dienas ziņas

Arī vakcinētie bieži inficējas ar kovidu

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Rīgā plāno aizliegt apkurē izmantot akmeņogles

Apstiprina Rīgas gaisa kvalitātes uzlabošanas programmu līdz 2025. gadam

Rīgā jau vairākus gadus gaisa piesārņojums dažbrīd pārsniedz pieļaujamās normas. Gaisa kvalitātes uzlabošanai Rīgas dome šodien pieņēma Gaisa kvalitātes uzlabošanas programmu. Vairāki pašvaldības deputāti kritizēja programmu un atzina to par nepārdomātu.

Rīgas pašvaldības aģentūras "Rīgas enerģētikas aģentūra" direktors Jānis Ikaunieks
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Kā informēja Rīgas pašvaldībā, Rīgas gaisa kvalitātes uzlabošanas rīcības programma 2021.–2025. gadam paredz pasākumus piecu piesārņojošo vielu – slāpekļa dioksīda (NO2), daļiņu PM10- un daļiņu PM2,5, benzola un benz(a)pirēna – emisiju samazināšanai.

Pētījumā, kas tapis par gaisa kvalitāti Rīgā, kā galvenie piesārņotāji minēti transports un privātmāju apkure. Kā būtiskākie uzdevumi vides kvalitātes uzlabošanai noteikti automašīnu plūsmas samazināšana pilsētas centrā, pārdomāts atbalsts individuālās apkures uzlabošanai, piemēram, veicinot centralizētās siltumapgādes izmantošanu. Tāpat rosināta plašāka elektrības izmantošana ostas apkārtnē, lai samazinātu kuģu radītās emisijas.

Vairāki deputāti interesējās, kādi būs priekšlikumi transporta plūsmas ierobežošanai par 15–20 procentiem, kā arī pārmeta, ka sagatavotais plāns ir pārāk nemākulīgs.

Rīgas domes deputāts ("Gods kalpot Rīgai") Juris Radzevičs norādīja: "Kāda jēga ir izveidot Lucavsalā stāvlaukumu kā mobilitātes punktu. Vai tam ir jēga – braukt 40 kilometrus un pēdējo jūdzi ar sabiedrisko transportu? Maz ticams."

Savukārt Rīgas domes deputāts Valters Bergs (Jaunā konservatīvā partija) norādīja, ka nav analizētas satiksmes plūsmas un tās, kāds piesārņojums būs rajonos, kur tā tiks novirzīta no centra.

Ņemot vērā, ka šobrīd vēl nav pieņemts lēmums par konkrēta ierobežojuma modeļa īstenošanu, programmā norādīts, ka novērtēti trīs varianti – sastrēguma maksas ieviešana, iebraucošo vieglo transportlīdzekļu sastāva izmaiņas, aizliedzot iebraukt automašīnām ar noteiktām emisijas klasēm, un kravas transporta un vieglā komerctransporta kustības ierobežošana.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt