Apstiprina rīcības plānu Covid-19 ierobežošanai sociālās aprūpes centros

Otrdien, 26. janvārī, valdības sēdē apstiprināja Labklājības ministrijas (LM) iesniegto Rīcības plānu Covid-19 izplatības ierobežošanai ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūcijās (SAC), kas paredz stingrākus epidemioloģiskas drošības pasākumus un atbalstu centru personālam, informēja Labklājības ministrija.

Plāns tapis sadarbībā ar Veselības ministriju, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju un Latvijas Pašvaldību savienību.

Rīcības plānu veidos septiņos virzienos:

  1.  Operatīvo jautājumu risināšana.
  2.  Situācijas monitorings un kontrole, ieviešot vienotu tālruni un e-pastu, ik dienu ievācot informāciju.
  3.  Epidemioloģisko drošību prasību ievērošana iestādēs – katra aprūpes centra vadītājs nozīmēs atbildīgo personu, kura to uzraudzīs.  
  4.  Infekcijas izplatības novēršana – eksprestesti, oksimetru iegāde visiem centriem.
  5.  Finansiāls atbalsts sociālās aprūpes centru darbiniekiem.
  6.  Komunikācija ar klientu tuviniekiem.
  7.  Izvērtēšanas pasākumi.

Plāns paredz vairākus rīcības virzienus, kas ietver epidemioloģiskās drošības prasību ievērošanu, infekcijas izplatības prevenciju un atbalsta nodrošināšanu SAC personālam.

Plāns paredz noteikt starpinstitūciju sadarbības koordinatorus informācijas apmaiņai par aktuālāko situāciju Covid-19 ierobežošanas pasākumu nodrošināšanā SAC. Tiks turpinātas regulāras sanāksmes ar visu SAC darbiniekiem par aktuāliem un praktiskiem jautājumiem Covid-19 ierobežošanas pasākumu nodrošināšanā, kā arī tiks organizētas SAC darbinieku un brīvprātīgā darba veicēju apmācības darba pienākumu pilnvērtīgai veikšanai.

Plānots arī pilnībā kompensēt Covid-19  slimniekiem nepieciešamo instrumentu – pulsa oksimetru - iegādi SAC, kā arī 50% apmērā kompensēt SAC izdevumus par individuālās aizsardzības un dezinfekcijas līdzekļu iegādi.

Operatīvi tiks ievākta un apkopota informācija par aktuālo epidemioloģisko situāciju kopā ar Slimību profilakses un kontroles centra apkopotajiem datiem.

Informācijas sniegšanai (ja nepieciešams – arī anonīmi) par Covid-19 epidemioloģisko prasību neievērošanu ilgstošas sociālās aprūpes institūcijās ieviests LM speciāls informatīvais tālrunis 80200992 un vienota e-pasta adrese [email protected]

Rīcības plānā paredzēts, ka gadījumos, kad SAC nevarēs atrisināt radušos problēmu, SAC atbildīgā persona operatīvi par to informēs LM noteikto kontaktpersonu.

Tāpat rīcības plāns paredz noteikt kārtību vakcinācijas nodrošināšanai SAC.  Ir paredzēts veikt darbības finansējuma piesaistei un normatīvo aktu grozījumiem, lai no 2022. gada SAC darbiniekiem nodrošinātu atlīdzības palielinājumu 100% apmērā.

Rīcības plāns nav noslēgts un var tikt papildināts ar jauniem rīcības virzieniem, pasākumiem, veicamām darbībām un to izpildes monitoringu atbilstoši aktuālajai situācijai SAC un valstī kopumā. Šī plāna vadības un uzraudzības procesu nodrošinās koordinatoru grupa krīzes mazināšanai, kas ļaus proaktīvi un stratēģiski reaģēt nekavējoši un atbilstoši situācijai.

Pēc divām nedēļām ministrei būs jāinformē kolēģi par to, kā plāns tiek pildīts.

KONTEKSTS:

Covid-19 krīzē smagi skarti ir arī pansionāti un sociālās aprūpes centri. Pāris mēnešos ir jau vairāk nekā 4000 saslimušo – pansionātos nespēj apturēt Covid-19 izplatīšanos. Labklājības ministrija aplēsusi, ka infekcija skārusi 80 sociālās aprūpes iestādes visā Latvijā.

Vīrusa izplatības dēļ Latvijā ārkārtējā situācija ir pagarināta līdz 7. februārim. Spēkā ir stingri ierobežojumi līdz tam, kā arī "mājsēde" nedēļas nogalēs, kas nozīmē, ka no plkst.22 līdz 5 katram jāatrodas savā dzīvesvietā. 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt