Apstiprina Latgales elektronisko plašsaziņas līdzekļu attīstības programmu

Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome ceturtdien apstiprināja Latgales elektronisko plašsaziņas līdzekļu attīstības programmu, kuras mērķis ir informatīvi piesaistīt Latgales iedzīvotājus pārējiem Latvijas novadiem.

Padome portālam lsm.lv norāda, ka programmas mērķis ir „sabiedrības saliedēšana, nacionālās identitātes un valsts valodas pozīcijas nostiprināšana, kā arī valstiskās piederības stiprināšana Latgales reģionā pārstāvēto mazākumtautību pārstāvju vidū”. Tāpat būtiski būs informēt Latgalē dzīvojošos par tur notiekošajām sociālajām, ekonomiskajām un kultūras aktualitātēm, nodrošināt latgaliešu rakstu valodas kā latviešu valodas paveida saglabāšanu, aizsardzību, attīstību un lietošanu, kā arī veidot reģionālo identitāti, mazināt kaimiņvalstu informatīvās telpas iespaidu un veicināt reģiona iedzīvotāju piederību Latvijai un Eiropai.

Padome uzsver, ka, ja Ministru kabinets piešķirs līdzekļus, tā turpinās finansēt raidījumus Latgales reģionālajos un vietējos elektroniskajos līdzekļos, piešķirs finansējumu producentu grupām, kas veido televīzijas programmas Latgalē, kā arī dos finansējumu sabiedrisko mediju studijas izveidei Latgalē. Finansējumu saņems arī komerciālie elektroniskie plašsaziņas līdzekļi, kas veido raidījumus krievu valodā runājošajai auditorijai.

Bažas par Latgales informatīvās telpas zaudēšanu Krievijai Latvijā jo sevišķi uzvirmoja laikā, kad Krievija anektēja Krimu un tai lojālie kaujinieki iebruka Austrumukrainā. Krievijas medijiem tika pārmesta pret citām valstīm agresīva, karu slavinoša un varai nekritiski lojāla attieksme.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti