Apstiprina jaunu abonētās preses izdevumu piegādes apmaksas kārtību

Valdība ceturtdien, 14. jūlijā, apstiprināja jaunus noteikumus par abonētās preses izdevumu piegādes pakalpojumu apmaksas kārtību, kas stāsies spēkā no 2023. gada 1. janvāra, informēja Satiksmes ministrijā (SM).

Noteikumi nosaka Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) apstiprinātā abonēto preses izdevumu piegādes pakalpojumu tarifa dalītā maksājuma procentuālo apmēru, kādu universālā pasta pakalpojuma sniedzējam (VAS “Latvijas pasts”) maksā preses izdevējs un kādu no valsts budžetā piešķirtajiem līdzekļiem maksā SM.

Tāpat noteikti arī termiņi un kārtība, kādā universālā pasta pakalpojuma sniedzējs pieprasa samaksu par sniegtajiem abonētās preses izdevumu piegādes pakalpojumiem un kādā SM izmaksā dalītā maksājuma valsts maksājuma daļu un uzrauga valsts budžeta līdzekļu izlietojumu.

Noteikts, ka preses izdevēji rēķinus par abonētās preses piegādi apmaksā ne retāk kā reizi mēnesī, savukārt SM rēķinus apmaksā ne retāk kā reizi ceturksnī. Saskaņā ar regulējumu  gadījumā, ja pietrūks valsts budžeta līdzekļu norēķiniem par gada pēdējo ceturksni, paredzēta iespēja pietrūkstošo summu izmaksāt no nākamā gada valsts budžeta līdzekļiem janvāra mēnesī.

Noteikumi paredz arī kontroles kārtību, saskaņā ar kuru SM vērtēs iesniegtās atskaites un izmaksājamās kompensācijas aprēķinu pareizību, lai novērstu pārmērīgas kompensācijas izmaksu, kā arī nodrošinās kontroles procesā iegūtās informācijas glabāšanu.

Jaunā valsts atbalsta piemērošana sāksies ar 2023. gada 1. janvāri,

un tā apstiprināta jau savlaicīgi, lai nodrošinātu juridisku noteiktību attiecībā uz piemērojamām tarifu likmēm maksas par pakalpojumu aprēķināšanai, kas ir būtisks elements līgumu slēgšanas uzsākšanai ar universālā pasta pakalpojuma sniedzēju un preses izdevējiem par abonēto preses izdevumu piegādēm 2023. gadā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt