Dienas ziņas

Aicina vispirms saskatīt cilvēku, nevis diagnozi

Dienas ziņas

Uz Latvijas-Baltkrievijas robežas būvēs žogu

SEPLP sāk darbu

Apstiprina jaunās sabiedrisko mediju padomes locekļus; vadību uztic Siksnim

Saeima trešdien, 4. augustā, ārkārtas sēdē apstiprināja Jāni Siksni, Jāni Eglīti un Sanitu Upleju-Jegermani jaunizveidotās Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (SEPLP) locekļu amatā.

  • Par Sikšņa apstiprināšanu SEPLP locekļa amatā balsoja 70 deputāti, bet pret bija viens parlamentārietis.
  • Par Eglīša iecelšanu amatā balsoja 74 deputāti, bet pret arī bija viens parlamentārietis.
  • Par Uplejas-Jegermanes apstiprināšanu bija 77 deputāti, bet pret – viens parlamentārietis.

Atbildīgās Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas priekšsēdētājs Artuss Kaimiņš (pie frakcijām nepiederošs) debatēs sacīja paldies jaunajiem un norādīja, ka redz – "visiem trim ir simbioze". Tāpat viņš atzīmēja, ka visus trīs gaida liels darbs.

"Jaunizveidotās padomes darbs būs izaicinājumu pilns. Ceru, ka padomes locekļi būs uz sadarbību vērsti, gan sastrādājoties ar Nacionālo elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomi (NEPLP), gan Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisiju. Esam gatavi darīt visu nepieciešamo un pat vairāk, lai jaunā padome varētu veiksmīgi darboties," sacīja Kaimiņš.

Trešdien neilgi pēc Saeimas lēmuma SEPLP sanāca uz pirmo sēdi, kurā

par jaunveidojamās institūcijas pirmo priekšsēdētāju vienbalsīgi ievēlēts Jānis Siksnis.

Likums paredz, ka SEPLP priekšsēdētājs tiek ievēlēts uz vienu gadu.

Paziņojumā medijiem Siksnis uzsvēra, ka SEPLP pirmais, steidzamākais uzdevums ir izveidot jauno institūciju, lai tā spētu pilnvērtīgi strādāt un pildīt tai uzticēto uzdevumu, – mērķtiecīgi rūpēties par sabiedrisko mediju ilgtermiņa attīstību. “Šobrīd ir nepieciešams nostiprināt padomes institucionālo kapacitāti, piesaistot kvalificētu personālu un izveidojot biroju,” norādīja Siksnis.

Pārejas periodā Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) sniegt SEPLP palīdzību Latvijas Radio un Latvijas Televīzijas uzraudzības funkciju pārņemšanā. Pēc SEPLP pilnīgas izveidošanas NEPLP nodos tai lietvedību, kas saistīta ar sabiedriskajiem elektroniskajiem plašsaziņas līdzekļiem, to pārvaldību un sabiedrisko pasūtījumu.

SEPLP izveidi paredz Saeimā 2020. gada 19. novembrī pieņemtais Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu un to pārvaldības likums.

SEPLP locekļi tiek ievēlēti amatā uz četriem gadiem, un tos var apstiprināt amatā atkārtoti, bet ne vairāk kā divas reizes pēc kārtas.

KONTEKSTS:

Jaunās Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (SEPLP) viens no locekļiem bija jāvirza Saeimai, viens – Valsts prezidentam un vēl viens – nevalstiskajām organizācijām un Ministru kabinetam.

Ministru kabinets un nevalstiskās organizācijas virzīja Baltijas Mediju izcilības centra projektu direktoru un iepriekš 20 gadus Latvijas Radio dažādos amatos strādājušo Jāni Siksni, savukārt Saeimas deputāti izvirzīja pašreizējā Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) locekļa Jāņa Eglīša kandidatūru. Jūlija vidū arī Levits paziņoja par savu virzāmo kandidātu – žurnālisti Sanitu Upleju-Jegermani.

Iepriekš pieļauts, ka likumā noteiktais SEPLP locekļu atalgojums varētu radīt problēmas. Tāpēc Saeimas atbalstīja izmaiņas likumā, kas paredz būtiski palielināt pašreizējās NEPLP un topošās SEPLP locekļu algas.

Jaunizveidotā padome būs sabiedrisko mediju valsts kapitāla daļu turētāja. Tā uzraudzīs sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu darbību, izstrādās un apstiprinās tiem sabiedrisko pasūtījumu, lems par tiem piešķirto līdzekļu sadalījumu un veiks citas funkcijas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt