Apstiprina 13. Saeimas pilnvaras; deputāti zvēr gan latgaliski, gan lībiski

Parlamentārieši otrdien, 6. novembrī, apstiprināja 13. Saeimas visu 100 deputātu pilnvaras. Pirms balsojuma par pilnvarām četri deputāti zvērestu (svinīgo solījumu) deva latgaliski, bet Janīna Kursīte-Pakule (Nacionālā apvienība (NA)) to darīja lībiešu valodā.

Jaunievēlētā Saeima pirmajā sēdē vispirms ievēlēja balsu skaitītājus, kā arī pagaidu Mandātu, ētikas un iesniegumu komisiju. Tās locekļi komisijas sēdē pārbaudīja vēlēšanu materiālus un sūdzības par vēlēšanām, ja tādas iesniegtas Centrālajā vēlēšanu komisijā. Komisija sagatavoja ziņojumu Saeimai par deputātu pilnvaru apstiprināšanu.

Pēc komisijas ziņojuma visi simt 13. Saeimas deputāti deva zvērestu (svinīgo solījumu) un to apliecināja ar savu parakstu. Četri deputāti zvērestu deva latgaliski: Aldis Adamovičs ("Jaunā Vienotība"), Juris Rancāns (Jaunā konservatīvā parija (JKP)), kurš zvērestu pabeidza tikai ar trešo reizi, Ilga Šuplinska (JKP) un Edmunds Teirumnieks (NA).

Kursīte-Pakule zvērestu deva lībiešu valodā, taču pēc priekšsēdētājas Ināras Mūrnieces (NA) aizrādījuma atkārtoja latviešu valodas tāmnieku izloksnē. Arī deputāte Ilze Indriksone (NA) deputāta zvērestu deva tāmnieku izloksnē.

Janīna Kursīte-Pakule ar savu zvērestu gribēja izrādīt cieņu lībiešiem
00:00 / 01:12
Lejuplādēt

Latvijas Radio Kursīte-Pakule stāstīja, ka ar zvērestu lībiešu valdodā gribējusi izrādīt cieņu šai tautai, kuras asinis plūst daudzos latviešos. Viņa arī norādīja, ka nākotnē Saeimā nevajadzētu pārspīlēt ar zvērestu došanu neliterārajā latviešu valodā, uzsverot, ka pretējā gadījumā sanāk sasvēriens uz vienu pusi. Jāpēta ir ne tikai latgaliešu valoda, bet arī lībiešu un ar šādiem jautājumiem jānodarbojas ārpus Saeimas, teica Kursīte-Pakule.

Stājoties amatā, deputāti zvēr (svinīgi sola): "Es, uzņemoties Saeimas deputāta amata pienākumus, Latvijas tautas priekšā zvēru (svinīgi solu) būt uzticīgs Latvijai, stiprināt tās suverenitāti un latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu, aizstāvēt Latviju kā neatkarīgu un demokrātisku valsti, savus pienākumus pildīt godprātīgi un pēc labākās apziņas. Es apņemos ievērot Latvijas Satversmi un likumus".

Pēc svinīgā solījuma došanas visi 100 parlamentārieši nobalsoja par 13. Saeimas deputātu pilnvaru apstiprināšanu.

Pēc svinīgā solījuma došanas parlaments apstiprināja 13.Saeimas deputāta pilnvaras 23 deputātiem, kuri ievēlēti no partijas “Saskaņa”. Deputāta mandātu ieguva – Jānis Ādamsons, Valērijs Agešins, Boriss Cilevičs, Sergejs Dolgopolovs, Vjačeslavs Dombrovskis, Inga Goldberga, Nikolajs Kabanovs, Andrejs Klementjevs, Ivans Klementjevs, Jānis Krišāns, Edgars Kucins, Regīna Ločmele-Luņova, Vladimirs Nikonovs, Vitālijs Orlovs, Evija Papule, Igors Pimenovs, Ivans Ribakovs, Artūrs Rubiks, Jūlija Stepaņenko, Ļubova Švecova, Jānis Tutins, Jānis Urbanovičs un Ivars Zariņš.

13.Saeima apstiprināja pilnvaras 16 partijas “KPV LV” deputātiem – Ivetai Benhenai-Bēkenai, Aldim Blumbergam, Aldim Gobzemam, Kasparam Ģirģenam, Artusam Kaimiņam, Ievai Krapānei, Janīnai Kursītei, Lindai Liepiņai, Ralfam Nemiro, Ramonai Petravičai, Ērikam Pucenam, Ivaram Pugam, Karinai Sprūdei, Didzim Šmitam, Jānim Vitenbergam un Atim Zakatistovam.

13.Saeimas deputāta pilnvaras apstiprinātas 16 deputātiem, kuri ievēlēti no Jaunās konservatīvās partijas, – Dagmārai Beitnerei-Le Gallai, Jānim Bordānam, Uldim Budriķim, Gatim Eglītim, Krišjānim Feldmanam, Jurim Jurašam, Tālim Linkaitim, Anitai Muižniecei, Lindai Ozolai, Jurim Rancānam, Sandim Riekstiņam, Jutai Strīķei, Ilgai Šuplinskai, Evitai Zālītei-Grosai, Reinim Znotiņam un Normundam Žunnam.

Apstiprinātas 13.Saeimas deputāta pilnvaras 13 deputātiem, kuri parlamentā ievēlēti no nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” – Jānim Dombravam, Raivim Dzintaram, Ilzei Indriksonei, Ritvaram Jansonam, Aleksandram Kiršteinam, Rihardam Kolam, Janīnai Kursītei-Pakulei, Dacei Melbārdei, Inārai Mūrniecei, Romānam Naudiņam, Ingunai Rībenai, Edvīnam Šnorem un Edmundam Teirumniekam.

13.Saeimas deputāta mandāts apstiprināts 13 deputātiem no partiju apvienības “Attīstībai/Par!”– Mārtiņam Bondaram, Ilmāram Dūrītim, Marijai Golubevai, Inesei Ikstenai, Artim Pabrikam, Danielam Pavļutam, Artūram Tomam Plešam, Jurim Pūcem, Dacei Rukšānei-Ščipčinskai, Andrim Skridem, Mārtiņam Staķim, Vitai Andai Tēraudai un Inesei Voikai.

Tāpat deputāta pilnvaras ieguva 11 Zaļo un Zemnieku savienības deputāti – Uldis Augulis, Raimonds Bergmanis, Anda Čakša, Gundars Daudze, Jānis Dūklavs, Janīna Jalinska, Armands Krauze, Māris Kučinskis, Dana Reizniece-Ozola, Viktors Valainis un Jānis Vucāns.

13.Saeimas deputāta pilnvaras apstiprinātas astoņiem deputātiem, kuri ievēlēti no partiju apvienības “Jaunā Vienotība”. Mandātus ieguva – Aldis Adamovičs, Arvils Ašeradens, Andrejs Judins, Ojārs Ēriks Kalniņš, Ainars Latkovskis, Inese Lībiņa-Egnere, Jānis Reirs un Edgars Rinkēvičs.

Jaunievēlētā Saeima pirmajā sēdē atklātā procedūrā ar vēlēšanu zīmēm ievēlēs arī Saeimas Prezidiju - Saeimas priekšsēdētāju, divus viņa biedrus, sekretāru un viņa biedru. Līdz jaunā Saeimas priekšsēdētāja ievēlēšanai sēdi vada Mūrniece.

Saskaņā ar Ministru kabineta iekārtas likumu līdz ar jaunievēlētās Saeimas sanākšanu uzskatāms, ka Ministru kabinets ir atkāpies, tādēļ sēdi noslēdz ar valdības paziņojumu par savu pilnvaru nolikšanu. Līdzšinējā valdība turpinās pildīt savus pienākumus līdz brīdim, kad Saeima būs izteikusi uzticību jaunam Ministru kabinetam.

Saskaņā ar Latvijas Satversmi jaunievēlētā Saeima sanāk uz pirmo sēdi novembra mēneša pirmajā otrdienā, kad arī beidzas iepriekšējās Saeimas pilnvaras.

No 12.Saeimas deputātiem jaunajā sasaukumā pārvēlēti 34 deputāti, bet 66 - ir jauni parlamentārieši.

Kopumā parlamentā darbosies septiņas frakcijas - "Saskaņas", Jaunās konservatīvās partijas (JKP), apvienības "KPV LV" un "Attīstībai/Par!" (AP), Nacionālās apvienības (NA), Zaļo un Zemnieku savienības (ZZS), kā arī "Jaunās Vienotības" (JV) frakcija.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt