4. studija

Kam Latvijā veic bezmaksas gēnu analīzes?

4. studija

Koris pievilina jaunus dalībniekus ar atraktīviem sludinājumiem

Tehniskā apskatē sabojāts auto - kā rīkoties īpašniekam?

Apskatē sabojāts auto? Vainīgo nevar viennozīmīgi noteikt

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Tehniskajā apskatē sabojāts auto. Šādu apsūdzību Ceļu satiksmes drošības direkcijā (CSDD) nedzird pārāk bieži, tomēr viss esot apdrošināts, ja automašīnas pārbaudītājs bijis vainīgs.

Automašīnās sabojāšanas iemeslu noteikt gan nav tik viegli. Inta Saulīte uzskata, ka viņas automašīna tehniskās apskates laikā sabojāta, jo pēc iesēšanās tajā bijusi jūtama deguma smaka un vēlāk pārstāji strādāt sajūgs.

Saulītes pilnpiedziņas automašīnu nebija iespējams pārbaudīt uz bremžu stenda, tādēļ CSDD darbinieks teica, ka nepieciešams veikt testa braucienu. Mašīnas īpašniekiem pārbaudes laikā nav ļauts braukt līdzi.

“Atgriezās mašīna, es biju pie dokumentiem, saņēmu dokumentus, iesēdos mašīnā, un vedekla saka, ka kaut kāda jocīga smaka mašīnā ir - kaut kas ir dedzināts,” stāsta Saulīte.

Pēc dienas automašīnas sajūgs esot strādājis ļoti slikti, un tai bijis nepieciešams remonts.

CSDD Transportlīdzekļu kontroles un sertifikācijas inspekcijas priekšnieks Jānis Liepiņš stāsta, ka auto pārbaude (konkrētajā gadījumā Valmierā) notiek pa noteiktu maršrutu – vienu kvartālu. Pārbaudē tiek attīstīts ātrums 50 kilometri stundā, un CSDD darbinieks cenšas to apturēt.

Normatīvie akti nosaka, ka tehniskās apskates laikā klientam nebūtu jāatrodas automobilī. “Tas ir gan no drošības viedokļa, gan no pretkorupcijas viedokļa, jo šī situācija var radīt divdomības,” saka Liepiņš.

Viņš atzīst, ka tehniskajā apskatē slodze automašīnai ir lielāka nekā ikdienā, lai tā būtu gatava akūtām situācijām uz ceļa.

Liepiņš skaidro, ka gan tehniskās apskates darbinieki, gan veiktie procesi ir apdrošināti - gadījumam, ja automobilis tiek sabojāts.
Pašlaik apdrošināšanas kompānija izvērtējot notikušo. Savus paskaidrojumus snieguši gan CSDD darbinieks, gan auto īpašniece.

Liepiņš saka, ka gadījumi, kuros var runāt par automobiļa salaušanu apskates laikā, ir reti. “ Šīs situācijas nav bieži, ir reti gadījumi, kad notiek kāds automobiļa defekts, par kuru, es gribētu teikt nav viennozīmīgas atbildes, vai tas varēja rasties, jo automobilim ir kaut kāds defekts, vai tas plīsums ir noticis darbinieka vainas dēļ,” saka CSDD pārstāvis.

Konkrētajā gadījumā automašīnas īpašniecei jāgaida apdrošināšanas kompānijas slēdziens. Kā norāda CSDD, atzinums būs divu nedēļu laikā, kad būs izvērtēti visi apstākļi. 
 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti