Apšauba reformējamās Saldus sākumskolas piemērotību bērnudārza vajadzībām

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem.

Ik gadu kāda Latvijas skola piedzīvo slēgšanu vai reorganizāciju. Šī tendence raksturīga arī citās Eiropas valstīs, jo iedzīvotāju skaits samazinās, turklāt Latvijā joprojām ir aktuāla iedzīvotāju emigrācija. Par skolu reformu pašlaik spriež arī Saldus novadā, un portāls LSM.LV turpina sekot līdzi pašvaldības un skolēnu vecāku diskusijām. 

Vecāki apšauba reformējamās Saldus sākumskolas piemērotību bērnudārza vajadzībām, liecina pirmsskolas izglītības iestāžu „Zīlīte” un „Īkstīte” vecāku publiskās vēstules, kas iesniegtas arī pašvaldības domē. Turklāt zeme ap sākumskolu pieder luterāņu baznīcai, kuras pārstāve lsm.lv apšaubīja iespēju izveidot rotaļu laukumus ap sākumskolu.

Viena no pašvaldības iecerēm ir pārvietot Saldus sākumskolu uz 1.vai 2.vidusskolu, bet sākumskolas ēkā izvietot divus bērnudārzus – „Zīlīti” un „Īkstīti”, kuru renovācijai kopumā nepieciešami 280 tūkstoši latu. Bērnudārza uzturēšana ik gadu izmaksā 80 tūkstošus latu.

„Zīlītes” vecāki uzsver, ka sākumskolas ēka ir pielāgota un pārbūvēta skolas vajadzībām, lai gan sākotnēji projektēta tieši kā bērnudārzs. Lai to atkal pārbūvētu par bērnudārzu, nepieciešams būtisks finansējums un remonts. Teritorijā ir jābūt rotaļu laukumiem, jāierīko tur apgaismojums, nepieciešamas spēļu iekārtas un konstrukcijas. Arī iekštelpas jāpiemēro mazo cilvēciņu vajadzībām – jābūt atsevišķai grupas telpai, guļamistabai, garderobei, virtuvītei, tualetei un citām telpām.

Pēc vecāku rīcībā esošās informācijas, sākumskolai jau tagad ir nepieciešams jumta remonts un pagrabā valda pelējuma smaka.

Vecāki apšauba, vai domes vadība apzinās, ka šogad vairs nav iespējams veikt tehniski ekonomisko pamatojumu, sastādīt tāmi, paredzēt līdzekļus, izsludināt iepirkumus, noslēgt līgumus un izpildīt visus darbus līdz 1.septembrim, lai bērnus uzņemtu atbilstošā un pabeigtā ēkā. Vecāki arī norāda, ka šāda veida izmaiņas skar un maina arī bērnu psihoemocionālo stāvokli.

Vecāki kategoriski iebilst bērnudārza „Zīlīte” pārvietošanai uz citu ēku vai telpām. Daudzi vecāki šo bērnudārzu izvēlējušies, jo tas atrodas daudzdzīvokļu dzīvojamo māju masīva vidū un vecāki, kuriem nav automašīnas, savus bērnus uz bērnudārzu var aizvest kājām.

Arī „Īkstītes” vecāki Saldus novada domes deputātiem iesnieguši atklātu vēstuli ar aptuveni 40 parakstiem. Viņi lūdz pašvaldību veikt visu Saldus bērnudārzu un sākumskolu analīzi, nosakot stiprās un vājās puses, iespējas un draudus.

Tāpat Saldus sākumskolas direktore Gunta Nordena laikrakstam „Saldus Zeme” uzsvērusi, ka skola nav piemērota bērnudārzam. „Būtu jāiegulda milzīgi līdzekļi, lai šeit ieliktu bērnudārzu, jo te nekas vairs neatbilst prasībām, kādas ir pirmsskolas iestādei,” viņa norāda.

Zeme ap sākumskolu pieder luterāņu baznīcai. Saldus sv.Jāņa baznīcas draudzes priekšniece Lauma Tereščuka lsm.lv norādīja, ka pašvaldība nav runājusi ar baznīcu par iespēju iegādāties zemi ap sākumskolu.

Pēc viņas teiktā, zemes ap sākumskolu nav daudz un diez vai ar to pietiktu, lai izveidotu bērnu rotaļu laukumus. Savukārt aiz ēkas esot grava un brikšņi, un šīs teritorijas pārveidošana prasītu daudz darba un līdzekļu.

Ja pašvaldību vērstos draudzē ar lūgumu pārdot zemi, par to būtu jālemj Saldus draudzei, un pozitīvas atbildes gadījumā gala lēmums vēl jāpieņem Rīgā, Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas virsvaldē. Šis process varētu prasīt vairākus mēnešus.

Uzziņai:

Bērnudārzā „Zīlīte” kopumā ir 118 bērnu, 59 – vecumā līdz pieciem gadiem, un tikpat – piecgadnieki un sešgadnieki.

Bērnudārzā „Īkstīte” kopumā ir 86 bērnu, 59 – vecumā līdz pieciem gadiem, bet 27 – piecu un vairāk gadu vecumā.

Saldus sākumskolā mācās 181 bērns.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti