Apsaimniekotājs: Rīgas pagalmos un ielās maisus ar trūdošām lapām novākt traucē laikapstākļi

Jau vairākas nedēļas Rīgā valda ziema, bet nepabeigto rudens darbu dēļ daudzviet galvaspilsētā ir nekārtība. Pagalmos un ielās ir kaudzēm maisu ar trūdošām lapām. Lielu daļu no vietām apsaimnieko ”Rīgas namu pārvaldnieks”, kuram maisus vajadzēja novākt jau līdz novembra beigām. Kāpēc tas vēl nav izdarīts un kad to beidzot paveiks?

Rīgas pagalmos un ielās maisus ar trūdošām lapām novākt traucējot laikapstākļi
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Juglā, Baltezera ielā, gar koku aleju daudzviet ir salikti melni maisi ar lapām. Kopumā to šeit ir daudzi desmiti. Visi ir apsniguši un šķiet, ka atstāti novārtā. Pāris maisu jau ir cauri un no tiem lapas ir izbirušas. Dodos aptaujāt vietējos iedzīvotājus, kā viņi vērtē redzamo.

Sieviete: „Protams, nepieņemami.”

Vīrietis: „Slikti, jā. Rudenī vajadzēja savākt.”

Svetlana: „Cilvēks, kurš pārvalda pilsētu, nav saimniecisks vai arī viņa komanda nav saimnieciska. Mēs redzam sociālas reklāmas ar aicinājumiem mazāk izmantot plastmasu, bet šīs lapas atrodas plastmasas maisos. Varbūt var atgriezties pie vecā varianta, kad lapas dedzināja?”

Alīna: „Ļoti slikti ietekmē augu saknes [un] visu, kas aug apkārt. Izskatās ne īpaši labi.”

Vīrietis: „Man tie netraucē, bet, protams, vajag aizvākt. Kaut kad jau tos vāc. Laikam tagad trūkst cilvēku – viņi tagad sniegu vāc.”

Sieviete: „Agrāk Rīgā bija daudz tīrāk un skaistāk. Lapas un sniegu novāca savlaicīgi.”

Vīrietis: „Strādāt vajag. Viņi reizi pusgadā [maisus vāc]. Vajag biežāk.”

Latvijas Radio: „Bet tas ir pieņemami, ka maisi tā ir atstāti?”

Vīrietis: „Nē, nē. Strādāt vajag, bet negrib.”

Alīna: „Visi dzīvnieki, kuri staigā ārā, tur savas darīšanas taisa, bērni rāpo. Protams, nepatīk, es domāju, nevienam.”

Sieviete: „Personīgi es nebiju pat pamanījusi. Bet tie tomēr piesārņo. Man šķiet, ka tos vajadzētu aizvākt.”

Sieviete: „Vajadzēja tos novest laikā. Tagad jau es nezinu.”

Maisi ar lapām novēroti daudzviet Rīgā, piemēram, Pērkones, Valdeķu, Ropažu un Mastu ielā. Nereti tie atstāti zem daudzdzīvokļu māju logiem. Par to cilvēki platformā „Twitter” ziņo jau aptuveni mēnesi.

Ar rīdziniekiem vienisprātis ir galvaspilsētas domes Mājokļu un vides komitejas jaunā vadītāja Selīna Vancāne no „Par!/Progresīvajiem”, norādot, ka ēku apsaimniekotāji rīkojas nepieņemami.

„Katrs īpašnieks maksā viņam [apsaimniekotājam] par to, lai tā teritorija tiktu apsaimniekota. Mēs varam sekot līdzi apsaimniekotāja darba kvalitātei, gan izpildei. Teiksim, mums ir vai nav pieņemams šāds apstāklis. Ja nevar [atrisināt] sarunu veidā, tad, protams, ir dažādi veidi, kā to risināt. Viens no tiem – var ziņot Administratīvai inspekcijai vai arī, izmantojot Rīgas pašvaldības policijas aplikāciju, ziņot par konkrētu teritoriju, kur ir novērotas vai nu neatbilstības sakopšanas kvalitātē vai arī par atstātiem maisiem. Tad šos maisus būtu savlaicīgi jāizved, ja nē, tad ir piemērojams administratīvais sods,” norāda Vancāne.

Noskaidrojās, ka vairākas no Latvijas Radio novērotām teritorijām, kur manīti tādi maisi, ir „Rīgas namu pārvaldnieka” pārziņā. Taču to izdevās noskaidrot vien pēc pāris stundām. Vispirms Baltijas lielākais namu apsaimniekošanas uzņēmums palūdza atsūtīt konkrētas adreses. Minēju vairākas vietas un jautāju arī par daudzdzīvokļu māju Baltezerā ielā 5, kurai pretim aug iepriekš pieminētā koku aleja, gar kuru rindā ir novietoti maisi ar lapām. Kļuva skaidrs, ka ēka un tai piegulošā teritorija ir „Rīgas namu pārvaldnieka” pārziņā, taču uzņēmums atbildību par maisiem uzreiz neuzņemas, palūdzot atsūtīt konkrētu koku attēlus, lai varētu pārbaudīt, vai tie aug uz viņu apsaimniekotās teritorijas un attiecīgi, vai viņi atbild par maisiem. Atbilde iegūta tikai pēc dažām stundām. Turpina „Rīgas namu pārvaldnieka” pārstāve Una Grenevica.

„Daļā adrešu lapas vēl ir palikušas tā iemesla dēļ, ka salīdzinoši negaidīti mūs pārsteidza tāda bieza un apjomīga sniega sega, kas, protams, uzliek mazliet citas prioritātes, jo tad ir [jāveic] sniega darbi,” skaidro Grenevica.

Maisus ar lapām bija plānots izvest līdz novembra beigām. To izdarīt savlaicīgi uzņēmumam traucējušas arī grūtības piesaistīt pakalpojuma veicēju, kas nu jau esot atrasts.

„Energocenu, degvielas sadārdzinājumi sarežģīja arī šos iepirkumus, jo bija salīdzinoši maz pretendentu, tāpēc arī iespējams šis ārpakalpojuma piesaistīšanas process bija mazliet sarežģītāks  nekā parasti, tāpēc tāda situācija ir izveidojusies,” stāsta Grenevica.

Darbus plānots pabeigt atkušņa laikā. Vai tas būs jau tuvāko dienu atkusnī, vai pavasarī, Grenevica neuzņēmās galvot, vien uzsverot, ka maisi būs aizvākti, tiklīdz to ļaus laikapstākļi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti